LWD aneb Příběh malých bílých šatů

/ Redakce

Little black dress neboli malé černé jsou jedním ze základních kousků, který by neměl chybět v šatníku žádné dospívající dívky a dospělé ženy. Tuto sezónu se ovšem do popředí pozornosti dostává jejich sněhová varianta.

Na začátku týdne jsem vás seznámila s klíčovými trendy sezóny jaro/léto 2015. A právě jedním z nich je také opět a zas bílá barva, nejlépe v kombinaci s černou stálicí. Bílá jako symbol jednoduchosti, čistoty, nezávislosti a svobody.

A když tedy bílá, tak to znamená obohatit šatník i o populární jednoduché šaty, díky nimž zůstane minimálně první polovinu roku jejich černá varianta v zadní části skříně. Bílé šaty nejsou ovšem žádnou velkou novinkou, když nahlédneme zpátky do historie, zjistíme, že slavné dámy doprovází již několik desetiletí.

Stačí si vzpomenout na padesátá léta a překrásnou Marilyn Monroe v jejích asi nejznámějších šatech s holými zády a uvázáním za krkem, které nadzvedával vítr ve filmu The Seven Year Itch.

Marilyn Monroe

Marilyn Monroe

Šedesátky patřily zase bílým šatům Yoko Ono, manželce Johna Lennona, kterou pro jejich nošení inspirovaly vlastní svatební šaty. Následovala Jane Birkin oděná do bílé krajky, Bianca Jagger, nádherná herečka Sharon Stone ve filmu Základní instinkt.

Bílé šaty se objevují napříč obálkami módních časopisů, připomínám například červnový Harper´s Bazaar z roku 1996. Nesmíme samozřejmě vynechat ani Carrie Bradshaw v úžasných bílých šatech s obří květinou, kteřé představila v jedné z úvodních scén prvního dílu filmu Sex ve městě.

Carrie Bradshaw

Carrie Bradshaw

Do bílé se občas zahalí zpěvačka Rihanna, možná inspirována přehlídkami Givenchy, Céline, Lanvin či Chloé, které s tímto trendem nyní pracují.

Jak se trend bílých šatů líbí vám? Už máte své vysněné? Dejte nám vědět!

Foto: Pinterest