Lyžařská střediska snů

/ Redakce

Letošní první sníh už někde napadl a tak je čas začít přemýšlet, kam se v zimě vydat. Pojďme si představit několik luxusních osvědčených středisek, odkud se vám nebude chtít odjet.

Nemusíme chodit daleko, abychom navštívili mezinárodně uznávaná lyžařská střediska, která získala renomé nejen díky své poloze a dobré dostupnosti, ale také díky špičkovým resortům, oblíbenosti u celebrit či garanci sněhové pokrývky. „Co se týká cestování za lyžováním, Česká republika má velmi příznivou polohu, ať už se Češi rozhodnou vyrazit do Rakouska, Švýcarska, Itálie či Francie. Dnes si v těchto zemích navíc mohou vybírat z poměrně široké nabídky prestižních resortů,“ uvádí David Eder, CEO společnosti Exclusive Tours.  Pokud tedy ještě nevíte, kam se letos vydat, inspirujte se tipy, které jsme pro vás připravili.

Hotel Annapurna II

Rakousko je vděčnou a stále vyhledávanou destinací lyžařů. Mezi vyhlášené lokality dozajista patří Kitzbühel či Lech, ale v posledních letech přitáhl pozornost také tyrolský ledovec Solden. Tamní středisko patří k nejkvalitnějším v celém Rakousku a nabízí ubytování v luxusních hotelích nejvyšší třídy. Jedním z nich je Das Central Alpine, kde mlsné jazýčky hostů hýčká tým šéfkuchaře Gottfrieda Prantla, na jehož menu nechybí hříšně dobré domácí pralinky. Solden navíc nabízí i kulturní podívanou, například v dubnu je k vidění vyhledávaná divadelní hra Hannibal ‒ venkovní představení s více než 500 herci, které se odehrává ve výšce 3 000 metrů nad mořem.

Alpina Gstaad Suite

Švýcarský Davos není jen domovem Světového ekonomického fóra, ale také vyhlášenou lyžařskou destinací. Britové, včetně královské rodiny, si oblíbili oblast Klosters. Princ Charles zvolil ubytování v hotelu Walserhof, který patří do sítě luxusních a trendy hotelů Relais & Chateaux. Hotel se pyšní michelinskou hvězdou a také byl mimo jiné oceněn 15 body z 20 možných na škále hodnocení Gault Milleau, jednoho z nejvlivnějších francouzských průvodců restauracemi. Pro ty, kdo nejsou příznivci tradičních švýcarských horských interiérů, ale preferují punc modernity, je ideálním místem hotel Alpina Gstaad v Bernských Alpách, který posouvá hranice luxusu. Na 20 tisících metrech čtverečních se nachází tři horské chaty, tři restaurace a 56 pokojů včetně dvou privátních suit a 11 privátních apartmánů. Nechybí ani speciální místnost pro ochutnávku vín, doutníkový klub nebo spa s 25 metrů dlouhým bazénem. Vlastní kino s 2D a 3D promítáním je tu samozřejmostí.

Hotel Annapurna I

Spoustu skvělých zážitků nabízí i francouzská strana Alp. Sportovní vyžití mohou střídat výlety a kulturní zážitky, do populárních přímořských letovisek Cannes či Nice je to opravdu blízko a možností je nepřeberné množství. Oblíbené jsou například resorty Mégeve a Courchevel. Návštěvníci Courchevel, kteří se rádi obklopují pohodlím a luxusem, uvítají možnost strávit příjemné chvíle v hotelu Annapurna – pětihvězdičkovém hotelu v srdci savojských Alp, umístěném na slunném místě s výhledem do okolí. Nejkrásnější scenérie nabízí svah Pralong na jižní straně hotelu, který je v této oblasti nejvýše položeným. Hotelová restaurace, lázně, sauna nebo fitness centrum umožňují vychutnat si krásu savojských Alp plnými doušky.

Foto: Archiv středisek