Make-up nápady z Paříže

/ Redakce

Týden módy ve francouzské metropoli je sice za námi, ale nic nám nebrání v ohlédnutí za tím nejlepším, co během něj předvedli zkušení make-up artisté. Někteří vsadili na přirozený vzhled, ostatní si nemohli nechat ujít zvýraznění alespoň jednoho segmentu tváře.

Přirozenost a jednoduchost je zkrátka vsázkou na jistotu. O matnou tvář doplněnou bezbarvými lesklými stíny a průhledným leskem na rty, který záměrně zvětšuje rty, se postarali na přehlídce Alexander McQueen i Chloé. Doslova nahé rty také byly k vidění na modelkách přehlídky Valentino, který tímto způsobem donutil návštěvníky sledovat spíše jednotlivé modely.

Rty si do svého hledáčku vzal například John Galliano a nechal jim propůjčit extrémně výraznou oranžovou barvu. Klasické červené rty doplněné o výraznou černou linku jste mohli zahlédnout v prezentaci Alexis Mabille.

Nejdůležitějším a nejvýraznějším prvkem se ovšem staly oči. Oční víčka ohraničená dvěma vodorovnými tlustými černými linkami pomalu ztracenými v záplavě výrazných barev předvedly modelky zastupující značku Chanel. Pastelové stíny (výrazná bílá, růžová i levandulová) byly k vidění u Miu Miu, Maison Martin Margiela, Céline i Kenzo. Samozřejmostí byly také kouřové oči (Elie Saab) nebo různá tloušťka vrchní linky.

Třešničkou na dortu byly zlaté pigmenty, které se v hojném množství usadily na tvářích modelek Dior a zdobily v hustém nánosu obočí, stejně tak byly s jejich pomocí orámovány oči. Na zlatou nezapomněl ani Dries van Noten a pokryl jimi v jemném nánosu řasy, zbytek tváře nechal skoro netknutou.

Foto: WWD, Pinterest