Malý manuál, jak si vybrat rtěnku

/ Redakce

Ať se na ulici dívám, jak se dívám, ženy nosí rtěnku na rtech stále málo. Přitom právě barevné rty dokáží podtrhnout nejen celý outfit, ale i osobnost a krásu ženy. A protože rtěnky nejsou jen červené, ale mají desítky barev, máme pro vás tip, jak si vybrat tu pravou.

8bfead7220791a447d7944ca1a8dd0ef1. V hlavní roli pleť
Nejdůležitějším kritériem pro výběr rtěnky, je barva vaší pleti se kterou musí odstín na rtech korespondovat.

Světlým typům s porcelánovou pletí sluší odstíny světle broskvové, pudrově růžové a korálově červené, ale také barva capucina. Ke světlé pokožce také krásně ladí červené chladné odstíny, které mají modré podtóny.

Ženy se světlou pletí s lehce nazlátlým nádechem skvěle zvýrazní rty barvy jako je starorůžová, tmavší broskvová nebo meruňkově oranžová a červená.

Tmavší olivové pleti zase sednou tóny jako je tmavě růžová, borůvková, krvavě tmavá červená nebo karmínová a také tmavé odstíny naoranžovělých meruňkových odstínů.

Ženy s tmavou pletí zazáří v barvách je extravagantní fuchsiová, hnědo-červená, temně borůvková nebo cihlová a vůbec červené odstíny se žlutými podtóny.

2. Myslete na tvar rtů
Malé nebo velké rty? Nic není problém a ani jeden tvar neznamená, že byste nemohla rtěnku používat. Díky barvám totiž můžete svým rtům pomoci a vykouzlit dokonalost samu. Plné rty si zaslouží matné tóny v tmavších odstínech, které opticky pomohou rty malinko zmenšit. Naopak úzké rty si zaslouží zářící lesk a světlejší barvy, které díky odleskům dokáží vaši pusu neskutečně zvětšit.

15d3bffd83a613cbbb2346ac45a96dfc3. Zuby vás prozradí
Můžete mít sebelépe vybranou rtěnku hodící se k odstínu pleti i tvaru rtů, a přesto to nemusí být to pravé ořechové. Na vině může být barva vašich zubů. Zažloutlému chrupu rozhodně nesvědčí příliš výrazné odstíny jako je růžová nebo barvy se žlutými podtóny, jako je oranžová. Ta totiž dokáže takový optický klam, že budete vypadat jako byste místo zubů měla v puse citron. Naopak pomoci mohou tělové neboli nude odstíny a kupodivu také tmavě červená.

Tři základní tipy, jak si rtěnku vybrat máte, tak teď už jen stačí koupit a směle nosit. Právě rtěnka má totiž tu vlastnost, že když si ji nalíčíte, najednou si nikdo nevšimne mastných vlasů ani nepovedeného outfitu. Veškerou pozornost totiž dostanou rty.

Zdroj foto: Pinterest.com