Manolo Blahnik bude mít vlastní dokumet!

/ Redakce

Španělský designér Manolo Blahnik míří na velké obrazovky s unikátní biografií, která odhalí utajený svět skrývající se za dveřmi módního domu geniálního designéra. „Poté, co znám Manola více jak 30 let, mohu říci, že je mnohostranný, intelektuální a romantický, a že jeho poutavá mysl a geniální práce je určena právě pro kinematografické zpracování, které nebude ani trochu nudné,“ uvedl novinář a zároveň režisér Michael Roberts. Carrie Bradshaw by byla zajisté pyšná!

Po tomto dokumentu se zajisté dostane Manolo Blahnik, jako nikdy předtím, na vrchol popularity také díky jeho obdivuhodné práci a kariéře, kterou si postupem času vybudoval. Jenže stát se celebritou, je to poslední, co Manolo od dokumentu očekává: „Jedinou věcí, kterou nechci být, je být celebrita! Ne!“ řekl designér. „Celebritou své doby býval ten, kdo dělal krásné věci,“ pokračuje. „Kdo je osobností teď? Mnohdy tragičtí lidé, které dělají věci pro peníze a vše zakládají na majetnosti. Opravdovou celebritou byla třeba Brigitte Bardot. Byla krásná a báječná  a skutečně uměla hrát, nebo například Julie Christie je celebrita,“ dodal Manolo. Takže lze zajisté říci, že Manolo je, s dokumentem či bez, celebritou „staré školy“.

Stále ovšem nad tématem popularity váhá: „Jedinou podmínkou proč jsem dal souhlas tomuto filmu bylo to, že většinu času budou mluvit o mně lidé, co mě znají a já tak budu figurovat na obrazovce co možná nejméně,“ říká. „Kdybych byl výplodem krásy…., například byl bych Gary Cooper v jeho 30 nebo 40 letech, neřeknu nic a budu ve filmu hrát hlavní roli, ale ne teď. Nikdy jsem nechtěl být hvězdou nebo dělat film, ale to se stává. Nicméně jsem v období života, kdy si říkám „a proč ne“? „

08-90s-shoes

Dokumentární film ponese název Manolo ( The Boy Who Made Shoes For Lizards ( chlapec, který dělal boty pro ještěrky), v režii novináře Michaela Robertse a bude mít premiéru příští měsíc na Evropském festivalu filmu v Berlíně!

Asi si říkáte, proč ten vtipný název?  Je odvozeno od Blahnikova dětství na Kanárských ostrovech, kde stvořil jeho první páry bot pro některé z nic netušících ještěřích tvorů. „Docela se mi zdál tento název romantický, ale také docela realistický, protože mými prvními „obětmi“ byli moji zvířecí mazlíčci. Když jsem byl malý kluk, navrhoval jsem věci pro ještěry vyhřívající se v teráriu, nebo pro mého malého pejska, který byl „obětí“ číslo jedna,“ zavzpomínal Manolo.

Film slibuje svědectví mnoha Blahnikových klientů, včetně Anny Wintour, Paloma Picasso, Iman, Rihanna, Naomi Campbell, Penelope Tree, nebo Rupert Everett, stejně tak jako možnost se podívat do zákulisí Blahnikova vývoje a historie. Přesto, že je poněkud rezistentní k tomu dostat se na oči široké veřejnosti (což je tak, či tak již nyní, kdy jeho obuv je leta synonymem prestiže, elegance a luxusu) byl přece jen ochoten připustit obdivovatele trochu blíže do jeho soukromí pro jeden důležitý důvod. „Doufám, že lidé uvidí tento dokument a dozví se tak něco o člověku, který dělá něco, co zbožňuje, a budou se tak tím moci inspirovat. Přesně tohle je mým cílem, aby bylo jasno. To je jediný důvod, proč jsem to ve skutečnosti podstoupil. Jsem velmi šťastný a poctěn tím, že mohu dělat to, co dělám, a chci se o tuto radost zkrátka podělit,“ zmínil se o dokumentu výřečný Manolo.

Dokument, ale nebude Blahnikův jediný „slavný“ okamžik, kdy se dostane na oči veřejnosti v letošním roce. Chystá turné výstav s více než 500 páry bot po celé Evropě! Destinace výstav budou Benátky, !Praha! a Ermitáž v Petrohradě. S jistotou mohu říci, že rok 2016 bude rokem Manola! A my se na něj těšíme.

Zdroj: WWD