Marc Jacobs by mohl opustit Louis Vuitton

/ Redakce

Zanedlouho končí Marcu Jacobsovi smlouva u značky Louis Vuitton. Agentura Reuters přišla nyní opět se zprávou, že by měl nadobro opustit své místo kreativního ředitele.

 „Jeho smlouva nemusí být obnovena.“ Tak zní věta neznámého zdroje, který se 25. září svěřil agentuře Reuters. Může to znamenat, že Marc Jacobs po šestnácti letech opustí dům Louis Vuitton, v němž začal mimo doplňky navrhovat i pánské a dámské řady.

Podle Reuters Louis Vuitton pod vedením Jacobse dosahuje nedostatečných čísel, prodej klesá, navíc roste odpor k jeho kabelkám s logy.

Magazín Business of Fashion jmenuje v souvislosti s jeho nástupcem Nicolase Ghesquiera, který před rokem opustil módní dům Balenciaga, kde ho nahradil Alexander Wang. Ghesquiera si pak tipuje i magazín Fashionista, který dokonce tvrdí, že mu zdroj potvrdil vážné dohady“ mezi firmou vlastnící francouzský dům LVMH a mladým designérem.

Fashionista nakonec o možném odchodu Marca Jacobse mluvil už před pár týdny. Jako možný důvod udává rozhodnutí Jacobse a jeho obchodního partnera Roberta Duffyho věnovat se stejnojmenné značce.

Ani návrhář, ani značka však zprávu zatím nekomentují. Show Louis Vuitton, která proběhne na Fashion weeku v Paříži 2. října, by však mohla být Jacobsova poslední.

Foto:Archiv