Marion Cotillard designérkou šperků

/ Redakce

Francouzsku Marion Cotillard vnímáme nejen jako překrásnou herečku, dámu s velkým D, ale máme ji také zařazenou do škatulky, v níž sídlí přední tváře módního domu Dior.

A právě spolupráce se značkou Dior nejednou přinesla své ovoce, jednou také v podobě navrhování další varianty kabelky Lady Dior v roce 2012.

Nyní ovšem zkouší Marion zabrousit do úplně jiného odvětví a rozhodla se spolupracovat s klenotnickým velikánem Chopard, pro který navrhne limitovanou kolekci tzv. udržitelných šperků vyrobených z barevných polodrahokamů – opálů, které se těží v jednom z rodinných dolů v Austrálii.

Marion Cotillard a Caroline Scheufele

Marion Cotillard a Caroline Scheufele

„Navrhujete a během toho přemýšlíte nad lidmi, kteří těžili jednotlivé kameny, jedná se o úplně odlišnou energii,“ řekla vítězka Oscara Marion. „Jedná se o první krok na naší cestě, která nabírá zcela nový směr jdoucí naproti barevných polodrahokamům, opály budou těmi prvními z nich. V průmyslu s barevnými drahokamy nejsou žádné standardy,“ dodala Livia Firth, kreativní ředitelka značky Eco-Age, která s Chopard spolupracuje již od roku 2013.

Je to právě Livia Firth, která stojí striktně proti tzv. fast fashion, podporuje myšlenku udržitelné módy a i z toho důvodu vytvořila dokument s názvem „The True Cost“, který bude zveřejněn 24. dubna, dva roky po tragédii v Rana Plaza.

Foto: Profimedia.cz, WWD