Máte v práci stres? Poradíme vám, jak vše zvládnout a zůstat v klidu

/ Redakce

Před Vánocemi a koncem roku je vždy nejvíc práce. Povinnosti se valí a vy máte pocit, že nic nestíháte? Víme, jak všechno v klidu zvládnout.

Udělejte si plán

Když máte pocit, že je toho na vás moc a všechny povinnosti nemáte šanci do termínu stihnout, sepište si seznam. Na velký papír nebo do tabulky si sepište všechny úkoly a věci, které musíte vyřešit či zařídit. Podle důležitosti. Pak dělejte jednu po druhé a hotové si odškrtávejte. Funguje to jako skvělý motor do další práce!

2e7bf3b03a72379568943bb169da4d02

Rozvrh hodin

Abyste se ale z toho všeho nezbláznila, dělejte si přestávky. Vzpomeňte si na školní rozvrh hodin. Nikdo neudrží pozornost několik hodin v kuse, takže se o to ani nesnažte. Alespoň po dvou hodinách si udělejte krátkou přestávku. Jděte na vzduch, dejte si kafe nebo ovoce. Oběd jezte zásadně v klidu, bez zírání do počítače!

Spánek a klid

Doma už na práci nemyslete, relaxujte a hlavně se snažte hodně spát. Sedm hodin je minimum. Pokud nemůžete usnout, skvěle funguje dobrá kniha nebo horká vana.

coffee-to-go-starbucks-street-style-fashion-trends

Buďte upřímná

Spoustu starostí a dělání věcí, které vás nebaví nebo je dělat nemusíte, si ušetříte tím, když budete lidem kolem sebe říkat pravdu. Stručně, jasně.

Foto: Pinterest