MBNYFW: Pruhovaná Victoria nebo klasický Wang?

/ Redakce

Newyorský týden módy je v plném proudu a kolekce představují ti nejlepší. Mezi ty očekávané patří bezpochyby Victoria Beckham či Alexander Wang.

Další stálicí newyorského módního týdne je Jill Stuart. Jill svou kolekci zahalila do vybledlých tónů a úzké dlouhé siluety. Kolekce je atypická pro tuto návrhářku. Přeci jen modely jsou spíše sofistikované, na což nejsou Jill zákaznice zvyklé. U několika modelů zvolila v pase zavinování typické pro japonská kimona. Materiál vybrala lesklý a splývavý připomínající spíše negližé. Některé modely až nápadně působí jako klasická pruhovaná pyžama. Nicméně černý overal a červené dlouhé úzké kalhoty mě zcela nadchly.

Jill Stuart

Victoria Beckham se stala módní ikonou nejen pro svůj vlastní styl oblékání, ale i pro svůj návrhářský um. Když máte vkus a smysl pro krásu, pak je snadné vytvořit kolekci, která běžné ženy musí zcela pohltit. Přesně na to Victoria sází a dle vlastního vkusu a stylu vytváří i své kolekce. Její jarní a letní kolekci je možné rozdělit do několika kategorií. Té první dominuje tradiční černobílá kombinace a pruhy, které měla Victoria v minulosti velmi oblíbené. Druhou část kolekce tvoří přírodní barvy a kabáty doplněné o výrazný detail v podobě koženého pásku zakomponovaného do látky.  Třetí části dominují modely jedné barvy a dlouhé úzké siluety, velmi typické pro návrhářku. Snad aby kolekce nebyla příliš fádní, tak její závěr tvořily modely připomínající jaro díky růžovým květům, které na bílé látce působí jemně a vytváří romantický look. Zásadní změnou u této kolekce jsou boty. Tentokrát to nejsou slavné „manolky“, ale boty značky Victoria Beckham. Ano, Victoria tentokrát nepřizvala Manola Blahnika ke spolupráci, ale boty vytvořila pod vlastní značkou. V tomto ohledu možná měla Victoria zůstat u osvědčeného obuvnického mistra. Nejsem si jistá, zda by sama Victoria tyto boty obula.

Victoria Beckham

Dále nelze opomenout talentovaného a v současné době velmi vytíženého návrháře Alexandra Wanga. Ten v New Yorku představil kolekci vytvořenou pod jeho vlastním brandem. A byla to změna oproti předešlé kolekci, ve které se snažil o to, aby modelky vypadaly co nejvíce asexuálně. Tato kolekce ho vrací zpět k jeho začátkům, kterými dobyl svět. Dominantním prvkem kolekce jsou bezpochyby barevné boty připomínající Nike tenisky, kterým Alexander dodal podpatek a vytvořil tak ikonickou obuv. Alexander tentokrát pojal tuto kolekci umírněněji.  Pryč jsou přehnaně výrazná ramena, která nahradil výrazným pasem. Ten však  ženám lichotí o mnoho více než ta ramena. Celkově kolekce působí opět žensky a prudce elegantně. Barvami Alexander až na pár výjimek šetřil. Jeho úzké kalhoty by se ale rozhodně měly stát součástí našich šatníků. Alexandra Wanga čeká ještě další snad bouřlivý potlesk pod značkou Balenciaga. Na co se ale všichni tento podzim těší nejvíce, je jeho kolekce navržena exkluzivně pro módní řetězec H&M, která bude dostupná všem.

Alexander Wang

Z prvních jarních a letních kolekcí v New Yorku je zřejmé, že přes zimu bude nutné se vyvarovat vánočnímu cukroví, protože příští sezoně bude dominovat štíhlost, prodloužená délka sukní či úzké kalhoty s vyšším pasem. Uvidíme, jak na tyto trendy odpoví Londýn, Milán či Paříž.

Foto: WWD