Back to MBPFW: Debutová kolekce Vandy Jandy i Božidary nadchla diváky

/ Redakce

Třetí den pražského týdne módy se odehrál ve znamení nováčků. Na mole představily vůbec poprvé své kolekce návrhářky Vanda Janda a Božidara, mohli jsme však vidět i podzimní kousky Mira Saba a Lukáše Krnáče či značky Blažek a Tiqe by Petra Balvínová.

Lukáš Krnáč

Lukáš Krnáč, který je momentálně studentem zlínské Univerzity Tomáše Bati, představil odvážnou kolekci. Kombinování zdánlivě nekombinovatelných materiálů je Lukášova specialita a i tentokrát se mu to vydařilo. Přidal i extravagantní barevnou paletu s neonově zelenou nebo oranžovou a nepřehlédnutelné holografické modely. Kolekce byla inspirována Lukášovou rodnou vesnicí na Slovensku, proto nechyběly ani motivy zvířat, koz či (velmi roztomilých) prasat.

 

Božidara

Mladá návrhářka Božidara, která vytváří ručně pletené modely, předvedla povedenou a jedinečnou kolekci, která nás nadchla svou lehkostí a přirozeností. Svetry, maxi šaty i šortky spojovala jedna věc – kvalitní vlna. Celkem patnáct modelů v odstínech. Kolekci, v níž dominovaly aktuální trendy tělové tóny, doplňovaly výrazně oranžové, červené či modré odstíny. Pletené kousky doplnila Božidara Richterová kozačkami a mules taktéž v převážně zemitých odstínech.

 

Miro Sabo

Miro Sabo se pro podzimní modely nechal inspirovat barokem 17. století a tvorbou návrháře Cristóbala Balenciagy z 20. století. Ve velmi ženské kolekci nechyběly volány, balónové rukávy či florální motivy. Jako doplněk měla každá z modelek uvázanou mašli kolem krku, která dodávala modelům ještě romantičtější nádech. Jemné barvy v podobě starorůžové, baby blue i béžové doplnil Miro o eklektickou modrou a černou.

 

Vanda Janda

Mladá slovenská návrhářka Vanda Janda navštěvuje Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, už v šestnácti letech se však stala stážistkou u Mira Saba. Na Mercedes-Benz Prague Fashion Week předvedla jednu z nejucelenějších kolekcí, jež byla hravě založena na heslu Full Time Diva. Modely byly vskutku nepřehlédnutelné – saka i sukně měly vlastní podvazky, sametové šaty spolupracovaly díky detailům s celým outfitem a hedvábné volány získaly všechny pozornost jen pro sebe. Tylové róby a extravagantní pokrývky hlavy působily dramaticky a barevná paleta obsahovala změť pastelových odstínů, nechyběla však ani elegantní černá či trendy leopard a peří.

 

Blažek

Hlavními hesly nové kolekce značky Blažek bylo odhodlání, neutralita a ochrana, z čehož vzniklo několik nadčasových sak, košil, černých kalhot i čepic. Některé modely zdobilo dominantní číslo 1992, tedy rok založení značky. Kolekce se nesla v naprosto základních, zejména tmavých tónech s moderními prvky.

 

Tiqe by Petra Balvínová

Honosné prostory Lobkovického paláce v Praze se staly středobodem přehlídky návrhářky Petry Balvínové, která představila celkem devatenáct svatebních rób. Ačkoliv byly první šaty černé, zbylé už se nesly v klasické bílé. Vyzdvihnout musíme ručně vyšívané detaily, hedvábí a krajku, jež make-up a hair styling jen tiše doplňoval.

 

Mercedes-Benz Prague Fashion Week (mbpfw.com)