MBPFW informuje o dění v českých designových vodách

/ Redakce

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend v rámci kontinuální podpory módních návrhářů přichází s novou službou, která bude informovat o úspěších, akcích a různých zajímavostech návrhářů a značek, které se na MBPFW prezentují.

Dnes vám přinášíme čerstvé informace o Chatty, Lukáši Macháčkovi, Maroši Baranovi, Odivi, Tiqe by Petra Balvínová, Petře Ptáčkové a Zuzaně Kubíčkové.

CHATTY jedou do Varšavy

Značku CHATTY proslulou džíny na míru i městskou, uvolněnou módou čeká v polovině května návštěva varšavského Mercedes-Benz Fashion Weekendu, kam byly Anna s Radkou pozvány jako „guest designers“. Stejně jako v březnu v Praze předvedou svou hravou kolekci BOARD GAME na sezónu podzim/zima 2015, kterou speciálně pro Varšavu doplnily o několik nových modelů. „Máme velkou radost, že jsme dostaly šanci znovu předvést tuto kolekci, a těšíme se, jaké na ní budou v Polsku ohlasy,“ shodují se obě designérky. Kromě chystané návštěvy Varšavy dokončují Anna s Radkou kolekci na jaro/léto 2016, s níž chtějí znovu vyrazit na některý z evropských módních veletrhů a v září na MBPFW.

Chatty F/W 2015-16

Chatty F/W 2015-16

Lukáš Macháček spustil prodej online i v novém showroomu

Nová tvář módního víkendu Lukáš Macháček, který se na jaře zúčastnil Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu vůbec poprvé, představuje hned několik novinek – lookbook kolekce F/W 2015, který nafotil Petr Jandera, a spuštění jejího prodeje online na vlastním e-shopu www.mconcept.cz, jehož nabídku plánuje mimo vlastní tvorbu rozšířit ještě o mladé evropské designéry. Kolekce je ale k vidění a zakoupení i naživo, a to v nově otevřené dílně a showroomu LUKAS MACHACEK ATELIER v Bubenské 1, jejichž kompletní rekonstrukci má na svědomí ANDRE SEDMAK STUDIO.

Lukáš Macháček F/W 2015-16

Lukáš Macháček F/W 2015-16

Maroš Baran zve na autorskou přehlídku

Vítěz soutěže pro nejmladší talenty RED CUT na zářijové edici Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu Maroš Baran chystá autorskou přehlídku svého souboru XIII CARD. Jedná se o v pořadí již třetí projekt, který v sobě spojuje koncept performance, módní přehlídky a video projekce v doprovodu temné ambientní hudby. Kolekce volně navazuje na projekt The Great Red Dragon, který tento mladý návrhář uvedl v Bratislavě, a bude předvojem chystané kolekce pro zářijový Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend S/S 2016. Část kolekce XIII CARD bude převezena na přehlídku přímo z londýnského showroomu Red Vatican, kde je Maroš aktuálně zastoupen.

Maroš Baran

Maroš Baran

ODIVI má nový lookbook

Značka ODIVI návrhářky Ivy Burkertové zveřejnila lookbook k nové kolekci na podzim/zimu 2015 představené na jarním Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu F/W 2015. Kolekce nese název Temporary Kings a je inspirovaná pomíjivostí života, během něhož jsme každý občas králem, superhrdinou, který má – byť jen na jediný moment – pocit, že je obdařen superschopnostmi. Looky představené na prvním jarním fashion weekendu doplní ještě několik dalších, kompletní kolekce pak bude v prodeji od srpna v pražském showroomu ODIVI, na webových stránkách www.odivi.cz/store a v buticích Czech Labels & Friends, Debut Gallery a M.ona. Aktuálně na zmíněných místech najdete kolekci S/S 2015, kterou Iva představila na zářijové edici MBPFW.

ODIVI F/W 2015-16

ODIVI F/W 2015-16

TIQE by PETRA BALVÍNOVÁ představuje limitovanou kolekci letních šatů

Značka TIQE, pod níž tvoří oblíbená česká návrhářka Petra Balvínová, představuje již čtvrtou řadu kolekce vzdušných šatů určených pro horké letní dny. Společnými jmenovateli tří limitovaných modelů, jejichž střihy lichotí postavě a zároveň ji nechávají dýchat, jsou lehkost, svěžest a osobitý styl. Materiály na šaty vznikly speciálně dle návrhu designérky exkluzivně pro její značku. Základem všech je bílý podklad, na němž je buď puntíčkový, třešňový nebo plameňákový potisk – právě poslední zmíněný navazuje na kolekci S/S 2015, kterou Petra představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu 2014. Limitovaná kolekce šatů bude v prodeji od června 2015 v butiku v Benediktské ulici.

Tiqe by Petra Balvínová

Tiqe by Petra Balvínová

Petra Ptáčková na pařížském a kyjevském fashion weeku

Petra Ptáčková kolekci na F/W 2015 představenou na jarním Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu v premiéře uvedla na fashion weeku v Paříži v showroomu Fashion Scout. Tam se návrhářce známé kombinováním sportu, pohádek a ručních technik v unisexových variabilních oděvech podařilo získat hned několik důležitých obchodních kontaktů a nabídek k prodeji. Novou kolekci vytvořenou ve spolupráci s tradičními českými výrobci, jako je třeba Tonak, pak předvedla ještě publiku na Mercedes-Benz Fashion Days v Kyjevě. Petřina aktuální kolekce na jaro/léto 2015 se prodává v barcelonském obchodě Doshaburi, který designérku oslovil na zářijovém MBPFW 2014.

Petra Ptáčková

Petra Ptáčková

Zuzana Kubíčková otevřela nový showroom

Zuzana Kubíčková, návrhářka známá především jemnými, ženskými modely a láskou k ruční práci a tradičním technikám, sídlí od nového roku v Mánesově ulici 84. S celým svým týmem se tam přestěhovala z ateliéru a showroomu na Jungmannově náměstí. V nových prostorách, které najdete hned za rohem od náměstí Jiřího z Poděbrad, jsou k vidění i zakoupení ikonické modely ze starších kolekcí i modely nové – včetně těch aktuálních na sezónu jaro/léto 2015 představených na zářijovém Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu 2014.

Zuzana Kubíčková

Zuzana Kubíčková

Foto: Guillaume Roujas (Chatty); Petr Jandera (Lukáš Macháček); Maroš Baran; Aneta Benediktová (Odivi); Petra Balvínová; Jakub Feranec (Petra Ptáčková); Zuzana Kubíčková