MBPFW: Rekapitulace loňského září

/ Redakce

Již za týden odstartuje velkolepá módní událost v centru Prahy nesoucí nový název i logo Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Iconiq.cz je opět mediálním partnerem a nezapomene vás o všem důležitém informovat.

Jako loni či letos v březnu se můžete těšit na kompletní kolekce českých módních návrhářů, postřehů našich redaktorek, nahlédnutí do zákulisí i reportáží ze speciálních akcí, které budou v rámci letošního MBPFW probíhat.

Nedá mi tak trochu nezavzpomínat na loňské září, kdy se MBPFW představil tak trochu jinak, odlišně a to nejen prostorem, ve kterém se přehlídky odehrávaly. Prahu navštívily pro naše končiny velmi neobvyklé osobnosti v čele s potetovaným modelem Rickem Genestem či latexovou panenkou, pro kterou osobně nemám žádné pochopení. Stále v nitru duše věřím, že módní osobnosti vznikají na jiném podtextu než šíleném outfitu, který je jen těžké přehlédnout. Březnový ročník byl, co se hostů týká, mnohem zdařilejší a věřím, že tento stoupající trend vydrží i letos.

Jakub-Polanka-341

A co nám nabídli čeští návrháři? Česká stálice Jakub Polanka předvedl temnou bandu rytířů. Kolekce pro jaro/léto 2015 byla inspirována kultovním snímkem Star Wars. Jakub na mole rozjel velkou hru, ve které vsadil na atypický střih oděvu, pro něj typické vrstvení a dramatičnost podpořenou hranatými siluetami. Designér se držel především neutrální barevné palety, kterou prokládal černobílými nebo královsky modrými modely zkombinovanými se zlatými či jinak výraznějšími doplňky – teniskami a silnými náramky.

Jakub-Polanka-241

Návrhářské trio LaFormela vyzdvihlo punkové sedmdesátky. V kolekci pro jaro/léto 2015, jež byla inspirována krajinou výtvarného umění prolínající se s oděvním světem 70. let v čele s punkovou kulturou, se návrháři rozhodli vystoupit ze své komfortní zóny, povolit ještě více uzdu fantazii a nezapomenout na odvážné mixování zajímavých prvků a neotřelých materiálů.

la_formela-7

Petra Balvínová předvedla záplavu plameňáků, které propojila se solárními panely. Nicméně ženskost, křehkost a elegance kolekci nechyběly, a tak není divu, že se setkala s kladným přijetím u Petřiných zákaznic.

tiqe-8

Přehlídka S/S 2015 Catwalk Petry Ptáčkové naplnila po umělecké stránce všechna očekávání. „Kolekce na jaro/léto 2015 je opět silně spjatá s mým dětstvím. Tak jako již dříve se inspiruji knihou, která pro mě něco znamená. Tentokrát je to Opičí král, román ze staré Číny o zrození a zkrocení zázračné opice,“ prozradila Petra svoji inspiraci. „Řada bude stejně jako příběh plná květů, divokých barev a přírodních živlů, bojů s démony i se sebou samým, odvaze změnit sebe i změnit celý svět.“ Jaký příběh nás čeká letos?

petra ptackova

Další stálicí českého návrhářství je bezesporu Kateřina Geislerová, která loni nabídla svým klientkám kolekci plnou nápaditých detailů. Barevnou paletu tvořily jemná krémová, šedá, bílá, tmavě modrá či žlutá. Nejhlasitějšího potlesku se dostalo šatům, které upozorňovaly na linii ramen.

geislerova

A co nám česká módní scéna nabídne letos? Už nyní máme malé tušení, o které se s vámi podělíme ještě tento týden. Jak se říká “stay tuned”.

Foto: MBPFW; Kamila Písaříková