MBPFW: Seznamte se s návrháři, dnes Jana Mikešová

/ Redakce

MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND odhalil jména módních návrhářů, kteří představí Praze své kolekce od 3. do 7. září.

Iconiq vám dnes představí nastupující talentovanou módní návrhářku Janu Mikešovou. Jana prezentuje své kolekce pod značkou Jana Mikešová – MIK. V roce 2011 ukončila studium na Střední umělecké škole textilních řemesel a v současné době studuje druhý ročník UMPRUM v Praze v ateliéru Módní tvorby pod vedením Pavla Ivančice.

I když je Jana stále ještě studentkou, její kariéra již nabírá na obrátkách. Své modely v loňském roce vystavovala v Českém centru v Paříži a zúčastnila se finále soutěže Start-up na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu. Ihned poté prezentovala svou kolekci i na Fashion Weeku v rámci Designbloku. V letošním roce stihla úspěšnou výstavu na IFS v rámci London Fashion Weeku.

Letos v dubnu Jana otevřela Atelier MIK, který současně funguje i jako showroom. Její kolekce dominantně tvoří především pleteniny. Jana se věnuje tradiční technikám a inspiraci hledá právě ve vlně, se kterou si ráda pohrává. Poslední, jarní kolekce je inspirována lidovým krojem, pocházejícím z oblasti Těšínska. Tyto lidové kořeny se v nové kolekci snoubí s tradičním materiálem použitým netradičním způsobem.

Co pro vás účast na MBPFW znamená a co po skončení očekáváte?

Uskutečněním přehlídky v rámci MBPFW bych ráda přiblížila svou tvorbu širšímu okolí. Je to jedinečná příležitost jak o sobě dát vědět nejen v ČR, ale třeba i v zahraničí. Co bude poté, to uvidíme:-).

Prozradíte nám téma, inspiraci kolekce, kterou budete v rámci MBPFW představovat?

Kolekci jsem pojmenovala Vesna, po slovanské bohyni mládí, která zahání zimu a přináší teplo. Jemná éterická žena.

Touto kolekcí se snažím o propojení tradičních textilních technik s moderním romanticko-sportovním oděvem.

Na koho nebo na kterou další módní přehlídku se těšíte vy osobně?

Těším se na celý nový koncept a doufám, že vše klapne tak, jak má. Z programu určitě nevynechám přehlídky spolužáků z UMPRUM, těším se ale i na Zuzku Kubíčkovou a Jindru Jansovou.

1505245_801561613204670_2055702292_n

Foto: Soukromý archiv návrhářky; MBPFW