MBPFW SS2016: DNB a CHATTY ve Skateparku

/ Redakce

Druhý přehlídkový den se přesunul z paláce Ziba v centru města do Mystic Skateparku na Štvanici, kde dostal zcela nový rozměr. Stejně tak jako prostor, byly ohromující i kolekce.

_MG_5927První přehlídkový blok otevřela módní matadorka Denisa Nová se svou kolekcí  jež nazvala prostým číslem „Jedna“a musím říci, že mě osobně se to velmi líbilo. Návštěvníky možná překvapilo ticho, v jakém návrhářka svou práci prezentovala, ale právě to ticho a klid k její kolekci patřilo. Hedvábné šaty, košilové šaty a overaly v barvě cappuccina na modelkách rozehrály hru s jemným erotickým nádechem a černá saka s barevnými podšívkami, jim dodávaly klidný a pevný mužský element. V té nebarevnosti byla čistá krása, propracované střihy, éteričnost i síla. Rozhodně si nemyslím, že by návrhářka udělala ve své práci nějaký úkrok či dokonce krok vedle, spíše naopak.

_MG_6069Po „tiché“ přehlídce se jako lavina vyvalily na molo CHATTY se svými vzpomínkovými modely, které ale jakoby vdechly celé značce novou energii. Kolekce plná džínů, tak jak je známe z dětství, kdy nám zvonáče šila maminka, vzpomínek na barevné punčocháče ze školky nebo na síťovaná trička. Designérky si pohrály s výraznými materiály i detaily, jako maxi kapsami, manžetami nebo pásky, jež modelům dodaly na hravosti. Jejich oversize košile a bundičky působily svěžím dojmem a nutno říci, že po podzimní kolekci, která podle mého názoru byla tak trochu tahaná z paty, je jejich SS 2016 velkým nádechem.

Zdroj foto: MBPFW