MBPFW SS2016: Jakub Polanka a La Formela

/ Redakce

Druhý přehlídkový den byl doslova nabitý a patřil také návrhářům Jakubu Polankovi a triu La Formela, kteří svou kreativitou nešetřili.

_MG_6599Přehlídkový blok otevřel Jakub Polanka, který patří mezi národem milované české návrháře. Zajisté nejde vyloučit Polankův umělecký přístup k tvorbě oděvů, jeho konstruktivní minimalismus inspirovaný Bellevilleho apokalipsou a epistorálním mileneckým vztahem předvedly pečlivou a precizní osobnost designéra. Volba materiálů se i přes to, že se jednalo o jarní kolekci, nesla v duchu černých antracitových odstínů. Návrhář ke kolekci udal rytmus a tempo řady notoricky známým popěvkem – (You Gotta) FIGHT FOR YOUR RIGHT (To Party)!

_MG_6681Druhým, kdo rozvířil dění na mole byla Česko-Slovenská trojce La Formela, která vnesla ženskost do sezóny příštího jara, které po minulých přehlídkách vypadalo, že se bude spíše uchylovat směrem unisexové módy. „Přitažlivost a napětí mezi protiklady je fascinující symbiózou. Boj se mění v soulad a nekonečné překvapení, které otevírá nové obzory řekla trojce ke své kolekci. Modely sestavené z vrstvení různých typů látek od šifonového plisé přes metalický materiál po pevnou potištěnou tkaninu – všechny vnesly extravagantnost a nekonvenčnost do perfektně nositelných modelů a potvrdili tak že designéři La Formela jsou jedni z nejlepších v Čechách.

Zdroj foto: MBPFW