MBPFW SS2016: Michael Kováčik a TIQE

/ Redakce

Třetí přehlídkový blok závěrečného dne pražského Fashion Weeku patřil mladému návrháři Michaelu Kováčikovi a Petře Balvínové, která pod svou značkou TIQE ukázala svou první svatební kolekci.

_MG_8521Přiznám se, že pro mě osobně se návrhář Michael Kováčik, stejně jako na jarním Fashion Weeku, stal zklamáním týdne. Jeho kolekce postrádá originalitu i myšlenku a staví jen na rádoby sexy kouscích v jednoduchých, leč propracovaných střizích, které by se s přehledem mohly ztratit na štendru s konfekcí obchodního domu. O kolekci Michael prohlásil, že se tentokrát zaměřil na ženy nemající proporce modelek, ale zřejmě nikdy takovou ženu neviděl. I některé modelky měly problém vypadat v kouscích dobře. Mladý návrhář by proto měl zůstat u zakázkové tvorby pro modelky a missky všech kategorií, pro tvorbu ucelené kolekce totiž bude muset ještě vyrůst.

_MG_8562O poznání optimističtější pocit měl divák u druhé přehlídky, jež byla prací návrhářky Petry Balvínové. Ta se tentokrát nepustila do oblečení jaro/léto, ale předvedla svou první autorskou kolekci svatebních šatů. Celá kolekce byla provedena v bílém hedvábí a rozdělena do tří oddílů, romantické, minimalistické a zdobné. Tato roztříštěnost byla možná lehce nešťastnou volbou, ale i přesto jsem se při pohledu na bělostné šaty zatoužila vdát znovu a znovu a ještě třeba desetkrát. Petra zkrátka udělala dobrý tah a také si za něj vysloužila bouřlivé ovace.

Zdroj foto: MBPFW