MBPFW SS2016: Petra Ptáčková a Martina Špetlová

/ Redakce

Sobotní blok ve Skateparku uzavírala dvojice výjimečných návrhářek Petra Ptáčková a Martina Špetlová a nutno dodat, že to mělo velké grády.

_MG_6878Petra Ptáčková je jednou z těch návrhářek, na níž se nezapomíná a to stejné se dá říci i o jejích přehlídkách, které mají vždy ještě nějaký přesah v podobě show. Jako tentokrát, kdy na molo přijela na bruslích a ještě před závěrečným defilé předvedla transformaci svých oděvů. Její kolekce, s níž se vrátila do svého dětského světa, inspirovala se omalovánkami, zmačkaným papírem či věcmi, které po vyhození dostávají nový význam v recyklaci, opět okouzlila publikum. Z batohů se na mole stávaly kabátky, šněrováním se z kabátků stávaly vesty a střihy skrývaly doslova kouzla proměn. Po posmutnělejší a dospělejší podzimní kolekci tak ta jarní zase dostává hravou notu a navrací diváka i nositele do doby nevázaných školkových her. Za mě jednoznačně perfektní.

_MG_7036Ani Martina Špetlová nezůstala pozadu a diváky doslova uchvátila. Opět použila své oblíbené ručně proplétané materiály a propracované střihy. Na molo tak poslala modelky a modely v kalhotách zkrácených délek a několika materiálových variantách, oversize kabátech a asymetrických sukních mnoha barev. Vše podpořila i dobrá choreografie, hudba i líčení barevných rtů. Martina zkrátka zase dokázala, že je opravdu jednou z nejlepších českých návrhářek.

Zdroj foto: MBPFW