MBPFW SS2016: Výstava šperků KO-LEKTOR a doplňky ALEXMONHART

/ Redakce

Letošní doprovodný program MBPFW je opravdu nabitý a my jsme si nemohli nechat ujít například setkání s českými šperkaři v Pop-upu galerie Září nebo koktejl v showroomu značky Leeda.

IMG_2088VÝSTAVA KO-LEKTOR
Včera odpoledne proběhlo v Galerii Září, která vnikla ve Veletržním paláci přímo nad knihkupectvím, setkání s umělci na výstavě KO-LEKTOR. Výstava jejíž koncepce balancuje na pomezí užitého a volného umění, představuje projekt ko-lektiv, ko-lekce, ko-lektor do kterého se zapojilo osm českých umělců. Richard Loskot, Mark Ther, Zdeněk Lhotský, Michal Cimala, Čestmír Suška, Jakub Berdych nebo respektovaní teoretici Veronika Ruppert a Adam Štěch vytvořili opravdu zajímavé kousky, které stojí za to vidět. A jestli to nestihnete během MBPFW, nezoufejte, máte čas až do konce září.

11896384_881871058561639_7437869763570162808_oLEEDA a ALEXMONHART
V úterý večer byla v showroomu značky LEEDA představena kolekce designérky AlexMonhart. Ta k tvorbě své nové kolekce přizvala blogerku Adélu Mazánkovou a společně vytvořily limitovanou edici unisexových cestovních a foto doplňků s názvem AM.SQUARE. Kolekce v černo-bílé variaci je jako stvořená pro cestovatele, kteří milují minimalismus a chtějí funkční a přitom skvěle vypadající doplňky. Cestovní folio, obal na pas, mini peněženka a multifunkční pásek zaujmou nejen každý sám o sobě, ale také dohromady, dají se totiž složit do jednoho a zabalit na další cesty aniž by zabíraly příliš místa v kufru. Tato multifunkční kolekce ale nebyla tím jediným co bylo večer k vidění. Druhým bodem večera byla totiž vylepšená verze batohů ALEXMONHART s názvem Collection 2.0. Ty po roce získaly nejen nové funkce, ale také materiály. A kdo toho ještě neměl dost, mohl se samozřejmě vrhnout na kolekci samotné značky LEEDA.

Zdroj foto: Mia Čentešová, Facebook.cz