MBPFW v backstage i v předsálí

/ Redakce

Jarní víkendový MBPFW je za námi. A zbyla po něm spousta zážitků. Pojďte nahlédnout trochu do nitra věci.

Jako aktivní pozorovatel módních akcí, host a fotograf si naplno užívám finální přípravy, celkovou atmosféru a pokud mám možnost nahlédnout i do zákulisí, bývám vždy nadšená. Na jarním MBPFW jsem si backstage užila opravdu naplno.

Byla plná radosti, organizovaného chaosu a úsměvů. Cennější je o to víc, že tempo bylo velmi dynamické a čas, za který musely být jednotlivé “looky” hotové, velmi krátký. Absence stresu tak byla velmi příjemnou součástí celkové atmosféry v backstage.

mbpfw (38)

O účesy modelek se postaraly dva kreativní týmy kadeřníků pod vedením Craiga Hughana a značky Kevin Murphy. Druhý tým vedl zkušený kadeřník Robert Starý. Každou modelku tak připravoval několikačlenný tým, který měl díky své sehranosti vše hotové vskutku bleskurychle. Jednotlivé modelky navíc prošly přísnou kontrolou kadeřníků i make-up artistů těsně před vstupem na “molo”, kde panovala úplná tma. Bylo tedy naprosto nezbytné využít nadčasovou techniku, čelovky i mobilní telefony.

mbpfw (18)

O make-up se postaral početný mezinárodní tým MAC Cosmetics, který byl naprosto sehraný. Vše klapalo a především vypadalo mimořádně perfektně. S úžasem jsem pozorovala systém, ve kterém se jednotlivé týmy suverénně pohybovaly s noblesou a kreativní jistotou.

mbpfw (15)

Samotné přípravy a čekání na vstup mezi nadšené módní publikum se obešly bez zbytečného a všudypřítomného stresu, který na takto velkých akcích bývá. Podle choreografky Adély Stodolové, která se starala o přesný vstup modelek na “molo”, se tak dělo díky perfektně sehrané partě lidí, která se dobře zná a pracuje společně již dlouho.

Foto: Kamila Písaříková