MBPFW: V zajetí sobotní rozmanitosti

/ Redakce

První den jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend byl rozdělen do tří odlišných bloků. V nich byly prezentovány jednotlivé modely návrhářů, které rozdělilo hned několik odlišných prvků a spojila obdobná myšlenka, pro nás zatím vzdáleného podzimu.

Historická budova bývalé Živnostenské banky a budoucího ZIBA Muzea moderního skla v ulici Na Příkopě v sobotu doslova ožila. Své kolekce pro sezónu podzim/zima 2015-16 zde dostalo možnost prezentovat dvacet talentovaných českých návrhářů. A nutno dodat, že prostor k tomu měli opravdu chvályhodný, nabitý nezapomenutelnou atmosférou. Večerní program zahajovala silná čtveřice českých módních značek v podání Pavla Brejchy, tria La Formela, Odivi a Chatty.

Pavel Brejcha pracuje ve své nejnovější kolekci s měkkostí, plochou a torzem oděvu inspirován větou „…přes pole bílé zimou jít…“ se zamýšlel nad pocity, barvou, materiálem i tvarem. Právě tvar jednotlivých modelů se stal nejvýraznějším prvkem této zasněžené kolekce zajímavých střihů. Důraz je kladen především na oblasti krku a ramen, jejichž ostrost směrem k zápěstí a ke kotníkům slábne. Návrhář se omezil pouze na neutrální paletu bílé a šedé, pouze posledním modelem vybočil z řady díky nádhernému modrému odstínu.

Pavel Brejcha Fashion Show Ready To Wear Collection 2015 Fall Winter Praguel

Antonín Soukup, Miroslava Kohutiarová a Katarína Ravasová stojící za značkou La Formela pro tentokrát čerpali své nápady z podzemí jako „nevyčerpatelného zdroje tajemství a přepychu; kolekce nasává atmosféru bytí v temnotě ze zvířecí říše i lopotnou dřinu s vidinou bohatství,“ uvedli.

V kolekci La Formela se i tentokrát objevují netradiční materiály, výrazné barvy a oku lahodící detaily v podobě brašen, karabin a provazů. Modely charakterizují kontrastní kombinace, ať už se jedná o barvy, střihy i materiál, nápadné je také vrstvení, dlouhé opasky i roztomilý efekt plisování, díky čemuž se podařilo celou dramatickou kolekci příjemně zjemnit.

La Formela Fashion Show Ready To Wear Collection 2015 Fall Winter Praguel

Další blog měli na starost Zuzana Kubíčková, Pavel Berky, Petra Balvínová a Michael Kováčik. Nejvíce nás zaujala práce Zuzany, jejíž modely reprezentují citlivé kombinace, staré textilní techniky a nápadité detaily. Podzimní kolekci tvoří oděvy klasického střihu a vzhledu spadajícího do doby 60. a 70. let.

Zuzce se podařilo zkombinovat výrazné barvy, odlišné materiály i několik motivů, z čehož vznikly nádherné sukně v délce nad kolena. Pomocí ostrosti, vystouplých aplikací i zářivé žluté a oranžové ukázala všem přítomným, jak by měl vypadat hravý podzim podle jejího gusta.

11040891_1012978335396329_200527385860133286_n

Závěr prvního dne MBPFW patřil české značce Pietro Filipi působící na trhu již více než dvacet let. Pánskou kolekci má na starost Vladimír Staněk, který v ní propojil moderní business look a městský styl pro volný čas. Dámská kolekce využívá širokého záběru inspirací, je výsledkem designérského týmu Marthy Bryxi, Margaridy Machado, Lay Sedlákové a Anny Tuškové. Za premiérovou řadou Silverline stojí už třetí sezónu Ivana Mentlová.

Modely z jednotlivých kolekcí postupně umisťujeme na náš web a můžete si je prohlédnout přímo ZDE.

Foto: MBPFW