Mercedes-Benz Prague Fashion Week: Co si užijete až do poloviny září?

/ Lenka Komrsková

Přehlídková část Mercedes-Benz Prague Fashion Week už sice skončila, stále si však můžete jít prohlédnout české designy a odnést si je domů. Nezapomeňte však ani na charitativní tvář módy a zapojte se klidně jen chůzí!

Czech Designers Market by Bibloo 

24. 8. – 14. 9. 2018, Bibloo Concept Store, nám. Republiky, OD Kotva – 4. patro 656/8, Praha 1

Čtvrté patro dnes již legendárního obchodního domu Kotva, který najdete na náměstí Republiky, je zasvěceno designové módě. Nás zajímá zejména česká tvorba, na níž se Mercedes-Benz Prague Fashion Week zaměřuje. Přijďte si prohlédnout či rovnou nakoupit kousky od návrhářů a návrhářek, jež se prezentovali na MBPFW, ale i spousty dalších. Mezi nabízené značky patří Suveren, Pavel Berky, Andrea Vonkomerová, Litwu, Musa By Katarína Halásová, Ida Sandor, Petra Toth, Monika Vontszemuová, Barbora Kubi, Denisa Dovala, The G Clothing, Dezert By Lucia Švecová, Strnad & Červinka, Klára Bílá, Tamara, Irida, Live Sweaters, Adam Kost, Lukáš Krnáč, Miro Sabo, Jakub Polanka X Bibloo, Lukáš Macháček, Odivi nebo Tereza Vu.

Nadace Terezy Maxové – Teribear hýbe Prahou

6. 9. – 15. 9. 2018, Vrch Vítkov, Národní památník na Vítkově, Praha 3

6. září byl odstartován čtvrtý ročník charitativního happeningu s názvem TERIBEAR HÝBE PRAHOU, který pořádá Nadace Terezy Maxové dětem. Desetidenní akce probíhá na vrchu Vítkov až do 15. 9. Zapojit se může každý, v kteroukoliv denní či noční hodinu. Stačí se jen registrovat, pořídit si čip a přijít si zaběhat nebo se projít na vyznačený okruh na vrchu Vítkov v Praze. Za každý kilometr, který je na trase dlouhé cca 1,5 km zdolán, věnují partneři akce 30 Kč na podporu konkrétních příběhů či projektů Nadace Terezy Maxové dětem. Čip, který je podmínkou účasti počítá uběhnuté nebo ušlé kilometry a zároveň umožňuje opakovanou účast po celou dobu trvání akce. Čip stojí pro dospělého 200 Kč, pro dítě do 12 let 100 Kč. Koupí čipu podporujete charitativní aktivity nadace. Čip je možné zakoupit buď on-line na www.teribear.cz nebo v místě konání akce – kdykoli od 6.9 do 15.9. Každý z účastníků si též může vybrat na jaký konkrétní příběh půjde či poběží a tím pro něj získá finanční pomoc. Kompletní seznam příběhů je uveden na www.teribear.cz v sekci Komu pomáháme.

Foto: Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week, Bibloo