Meryl Streep: Žena, která poslala ostrý vzkaz Trumpovi

/ Redakce

Osminásobná držitelka Zlatého glóbu, dvojnásobná držitelka Ceny Emmy a trojnásobná držitelka Oscara, to je herečka Meryl Streep, kterou obdivuje snad celý svět.

Ozdobou nedělního slavnostního předávání Zlatých Glóbů byla herečka Meryl Streep, která byla nejen nominována, ale rovněž obdržela čestnou cenu za celoživotní dílo. Ve svém děkovném projevu se nejmenovaně pustila do nastupující prezidenta Donalda Trumpa a médií, aby zůstala nestranná. Její proslov nezůstal dlouho bez odpovědi a díky Twitteru dostala od nastupujícího prezidenta své.

74th Annual Golden Globe Awards, Press Room, Los Angeles, USA - 08 Jan 2017

Meryl Streep je nejen skvělou a odvážnou herečkou, ale rovněž čtyřnásobnou matkou. První nominaci na Oscara získala už při svém druhém hereckém počinu ve filmu Lovec jelenů. První nominaci sice neproměnila, ale tu následující již ano a to za vedlejší herecký výkon ve filmu Kramerová vs. Kramer. Od té doby je stálicí slavnostního předávání filmových cen. Další Oscar na sebe nenechal dlouho čekat. V roce 1982 ho získala za hlavní roli ve filmu Sophiina volba.

gettyimages-84361763

Výčet jejích filmů by vydal na několik článků a řada z vás je jistě dobře zná. Filmy Meryl Streepové patří mezi úspěšné, hojně navštěvované a nestárnoucí. Stejně nestárnoucí je i sama herečka, která vždy působí elegantně, sofistikovaně a v dobré náladě.

14-2014-01-04-25th-annual-pal-springs-film-festival-meryl-streep-best-style-moments-elle-uk-14

Její styl nijak nevybočuje z řady. Meryl sází na klasickou eleganci, kterou občas rozbije zajímavým kouskem. Za prvoplánovou krásku se nikdy nepovažovala a na svou „nedokonalost“ byla vždy po právem pyšná. Mladé generaci dívek v minulosti poslala vzkaz. “Mladým ženám bych řekla, aby se tolik nezabývaly svou váhou, tráví tím příliš mnoho času a přitom jsou na světě mnohem lepší věci o kterých přemýšlet. Víte, v tom, co vás odlišuje od ostatních, v tom je vaše síla, podívejte se na mě. Někdo jiný by mohl můj nos nenávidět, ale já ne. Mám ho ráda!”

meryl1

Po přečtení tohoto výroku je obtížné uvěřit jejímu výkonu ve filmu Ďábel nosí Pradu, ve kterém ztvárnila nekompromisní šéfredaktorku amerického vydání Vogue Annu Wintour, pro kterou móda, styl, dokonalá vizáž a tělo jsou podstatou života i úspěchu. Není divu, že jí tato role přinesla v pořadí 14 nominaci na prestižního Oscara a Zlatý Glóbus.

19th Annual Critics' Choice Movie Awards, Arrivals, Los Angeles, America - 16 Jan 2014

Meryl Streep navzdory ocenění za celoživotní dílo určitě ještě neřekla poslední slovo a my se již nyní těšíme na další nezapomenutelné role.

cu

 

meryl-streep-oscars-2014-03mar14-12

 

20th Annual Screen Actors Guild Awards - Arrivals

 

UK - "Into The Woods" Gala Screening in London

 

11th Rome Film Festival red carpet of film 'Florence Foster Jenkins' Rome Italy

Foto: Profimedia.cz; Pinterest.com