MFFKV: Mel Gibson převezme v Karlových Varech ocenění

/ Redakce

Neodolatelný mužský šarm, talent i charisma vynesly Mela Gibsona do hereckých výšin. A za pár dní bude tuto hereckou legendu hostit i karlovarský filmový festival.

Již tento týden bude odstartována jedna z největších českých událostí. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary započne v pátek a bude se na něm mimo jiné předávat hned několik cen. Jednou z těch ostře sledovaných bude Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii, kterou letos převezme americký herec a režiséra Mel Gibson.

USA - Edge of Darkness premiere in Los Angeles

Ten má na svém kontě mnohá ocenění včetně dvou Oscarů a desítky dalších cen. Při zahájení filmového festivalu uvede Mel Gibson svoje poslední režisérské dílo s názvem Apocalypto, které vypráví o zániku říše Mayů. Po filmech Statečné srdce a Umučení Krista, které rovněž režíroval, diváci již mohli tušit, co je čeká.

V prvopočátku si však Mela všimli ostatní režiséři pro jeho umělecký talent. Herecké nadání spojené se sexy vzezřením bylo jízdenkou do Hollywoodu. Natočením filmu Šílený Max v roce 1979 a první Smrtonosné zbraně v roce 1987 si vydobyl vlastní místo na filmovém plátně, které už mu nikdy nikdo nevzal. Mnoho žen i mužů rovněž pobavil ztvárněním hlavním role ve filmu s názvem Po čem ženy touží, který ho ukázal v trochu jiném světle.

1995 - Braveheart - Movie Set

Možná byste nevěřili, ale tento herec má osm dětí a je známý i pro své skandály. Nás však více než jeho osobní život zajímá ten profesní, ve kterém doposud září. Producentské, scénáristické i režisérské pokusy zahájil již v roce 1993 filmem Muž bez tváře. Nyní je o mnoho zkušeností dál a přesto, že za dva roky oslaví šedesát let, jistě nás ještě lecčím překvapí. I jeho riskantní počin s filmem Umučení Krista, je dodnes velmi diskutován. Karlovy Vary se tedy mají rozhodně na co těšit a český divák jistě červený koberec bude hojně obklopovat.

Stars of movie Expendable at the Cannes Festival

Tušíte, jak se tento herec jmenuje celým jménem? Mel Colm-Cille Gerard Gibson.

Foto: Profimedia.cz