MFW Cavalli, Max Mara, Fendi, Prada

/ Redakce

S dalším dnem Milánského módního týdne přišli designéři jako Roberto Cavalli, který si jako obykle, neodpustil kombinace nablýskaných metalických barev a divokých vzor, ale také vzorovaná kolekce v podání Miucci Prada, nebo kolekce Max Mara a Fendi, jejichž tvůrci zřejmě čerpali inspiraci z podobných zdrojů.

Roberto Cavalli

Poté, co přišel nejistě minulou sezónu do módního domu nový kreativní ředitel Peter Dundas se zdá, že značka už nabrala ten správný „groove“. Návrhář se nechal inspirovat ódou na ženy a jejich štíhlá těla secesního umění „Art Nouveau“. Celý koncept secese podtrhla nicméně hlavně barevnost, kterou designér zvolil převážně v metalických tónech, které jsou evergreenovým trendem. Co se kolekci zajisté nedá upřít, co se týče střihů,  jsou délky, které dominovaly převážně všem lookům od dlouhých kabátů, po šaty a dlouhé sukně. Nablýskaná kolekce novopečeného designéra byla velkým zpříjemněním při ne velmi dobré vzpomínce na kolekci z předešlé sezóny.

Unknofwn

Max Mara

Opojný Berlín třicátých let, kabaret, dadaismus a konstruktivismus byly referenčními body právě designérů ze značky Max Mara, která předvedla na sezónu podzim / zima velmi geometrickou a poměrně barvitou kolekci. Nicméně, i skrz všechny „nové módní výstřelky“, které módní dům letos předvedl, se mezi modely udržely klasické kousky jako velbloudí kabáty a neutrální základní kousky, které jsou pro módní dům tak typické. Nelze nepodotknout také důvtipný detail kožených rukavic, které nám zajisté příští sezónu nikomu nebudou v šatníku scházet.

FotorCrelated

Fendi

„To nejsou kanýry, jsou to vlny“, objasňoval Karl Lagerfeld reportérům detaily svých modelů v zákulisí přehlídky módního domu Fendi. Nicméně, mluvíme-li obecně, modely byly poněkud v casual a uvolněném stylu, tak jak to má Karl v poslední době v oblibě. Pohodlí a teplo (které z mohutných kožešin přímo sálalo) přichází především. Navíc kolekce, soustředěná na různé délky a luxusní materiály, byla zkrátka famózní. Ve chvíli, kdy se mnoho značek na vrcholu módy potýká s tím, jak si udržet luxus a exkluzivitu, Lagerfeld ukázal kolekci, která přinesla vyvážené tóny, nonšalantní okázalost s nezaměnitelné střihy, což nelze jinak, než ocenit. Zamilovali jsme se do super trendy nad kolénkových kozaček, ale i do cullottes kalhot a velurových modelů. FotorCreatemkd

Prada

Jaké slovo by vystihlo letošní kolekci v režii Minucci Prada? Spektakulární! Nebyl jediný kousek, po kterém jsme alespoň na chvíli v redakci nezatoužily. Kombinace westernovských potisků v symbióze s těmi asijskými není leckdy jednoduchá a jen málokterý designér si na takovéto kombinace troufá. Nicméně, v kolekci udržuje designérka délku sukně při výšce kolen, což mnohdy nemusí na nízkých postavách dělat dobrotu, ale nepočítáme-li tuto malou chybičku, není ji co vytknout.

FotorCreatned

Zdroj: WWD