MFW Giorgio Armani, Dsquared2

/ Redakce

Poslední den Milánského módního týdne přinesl přehlídky plné kontrastů. Od evergreenové elegance v podání Giorgia Armaniho, po excentrickou etnickou značku Dsquared2, která na příští sezónu představila řadu objemných kožichů, pod kterými zajisté nikdo nezmrzne!

Giorgio Armani

Giorgio Armani zná jeho oblíbený materiál na letošní podzim – černý samet! Nebyl jediný model, který by se tímto trendy jemným a hřejivým materiálem nepyšnil. “Po euforii z barevných kolekcí posledních dvou let jsem cítil, že je třeba se zaměřit spíše na ležérní paletu barev a kompenzovat ji kombinací různých materiálů”, svěřil se po přehlídce italský designér. “Samet je elegantní a zároveň vizuálně nenáročný. Italská móda je proslulá po celém světě svojí jednoduchostí a ležérností, Italové se nesnaží přehánět, a to je právě to, co tento materiál vyzařuje”, dodal Giorgio. Po slovech designéra nešlo jinak, než očekávat jeho ikonické minimalistické střihy včetně rovných kabátků, širokých kalhot, ale i propracovaných večerních rób “all in black”.  Dokonalá obuv, rigorózně do špičky v neutrálních barvách, modelkám prodlužovala již tak dlouhé nohy, ze kterých jsme nemohli spustit oči. Armani se stal jedním z mála designérů, kteří se drželi podzimní a zimní barevnosti, což v záplavě barev ostatních designérů opravdu oceňujeme. Zkrátka a dobře, po týdnu módy “made in Italy” jsme si nemohli nedopřát překrásnou podívanou na klasiku, která nikdy neomrzí.

Unknown

Dsquared2

Kolekce Dana a Deana Caten pro podzim/zimu 2016 zdárně připomínala návrat kolekce z minulého roku. Opět se na modelkách objevovaly směsice vojenských prvků s typickou ženskostí a opulencí, kterou mají designéři v krvi. Nicméně prvky inspirované domorodými Inuity letos nahradila značná inspirace populací Tibeťanů. Co se týče střihů, ty se moc nezměnily, stále převládaly saka a kabátky šité na tělo, sukně a kalhoty kopírující ženskou siluetu a na vrch všeho kombinované s mohutnými zdobnými kožichy. Každý model doplňovaly také punčochy s efektem tetování a dekorované sandály korálky a třásněmi s otevřenou špičkou, které vybalancovávaly dlouhé střapcové náušnice. I když je móda designérů velmi chaotická, a pro někoho příliš strukturovaná, dokážeme si každý kousek jednotlivě představit v jakémkoliv outfitu, aniž by působil nadmíru. Podle slov jednoho z designérů, Dana, je v dnešním světě potřeba bojovníků, a jejich umění prosazovat to, co tato kolekce bezesporu vyzařuje.

Unknown-2

Zdroj: WWD