MFW Gucci, Alberta Ferretti, Blugirl

/ Redakce

První den veleočekávaného Milánského módního týdne nemohl začít jinak, než s aktuálním módním mágem z maison Gucci, Alessandrem Michele, který nás opět nezklamal. Nicméně, premiérový den fashion weeku byl plný i jiných proslulých značek. Nechyběla například romantická Alberta Ferretti, nebo mladistvá Blugirl.

Gucci

Snad nejočekávanější přehlídka v druhé režii kreativního ředitele, Alessandra Michele byla opět nečekanou a úchvatnou podívanou. Směsice velmi romantických, a zároveň eklektických modelů byla o mnoho méně vrstvená, než tomu bylo v předešlé jarní kolekci, a musíme říct, že to opravdu zafungovalo! Například čistě bílý dvouřadý kabátek, ale i pány inspirovaný kalhotový oblek byly právě těmi looky, které jejich jednoduchostí překvapil publikum snad nejvíce. Každopádně milovnice divokých potisků, textur a vzorů si také přišly na své. Kolekce přímo překypovala kousky zdobenými asijskými květy, grafickými potisky a dokonce i klasickým monogram potiskem, který jsme obdivovaly na sukních a šatech. Co se týče střihů a detailů, Michele se drží stále velmi ženské siluety, převažují 7/8 rukávy, rozšířené rukávové manžety a nespočet variant náramenních zdobných aplikací. Nemůžeme nevyzdvihnout také jeho kolekci kabelek a obuvi, která byla poněkud neobyčejná, ale zároveň nádherná. Nezapomenutelnými se staly zebrované lodičky s „ocasem“, které nás okamžitě svojí nadsázkou pobavily.

FotorCreated

Alberta Ferretti

„Svět snů, fantazie a touhy“ takto se dá krátce popsat nálada podzimní kolekce italské designérky Alberty Ferretti, která modely pojala typicky romanticky. S romancí se drží ruku v ruce květiny a květinové vzory, kterých Alberta při tvorbě svých modelů užívala v hojnosti. Látky jako hedvábí, samet a jemné brokáty a krajky poté kolekci dodávaly ženský a sofistikovaný look. Kombinaci mohutných kožichů s šaty (připomínajícími noční prádlo) jsme si naprosto zamilovaly. Podzim podle designérky bude také velmi barvitý! Na další sezónu se můžeme těšit třeba na „padesát odstínů tělové“, pistáciově zelenou, hollywoodskou červenou, a dokonce i šedo modrou. To vše, aniž by se na chvilinku odpoutala od tématu a nesmělé romantičnosti, každý model v sobě skrývá.

Unknown

Blugirl

Zdá se, že letošní mladé ženy podle kreativní ředitelky Anny Molinari, budou svým jedinečným stylem vrstvení a kombinováním notoricky nekombinovatelných materiálů, středem pozornosti. Ano, protože designérka mezi sebou dokázala mísit krajky a vzory, aniž bychom musely volat módní policii, a uznáváme, že se jí to povedlo. Směsice romantických a gotických prvků (jakými byly kulaté límečky, vazačky, ale i nadýchané kruhové sukně) dávaly kolekci tajemný až pohádkový feeling. Nebylo snad diváka, který by si nevšiml také unikátních chlupatých lodiček Mary Jane, které modelky s nonšalancí a důvtipem obouvaly. Zkrátka a dobře, kolekci inspirovanou „baby doll“ v podání Blugir si nemohou nechat ujít romantičky, ale i ženy toužící po eklektické a neobvyklé kráse, kterou jedině značka Blugirl dokáže podat s mladistvou nadsázkou.

Unknownd 

Zdroj: WWD