Milan FW: Giorgio Armani a Alberto Zambelli

/ Redakce

Na milánském Fashion Weeku není den, aby se nepředstavil některý z opravdových velikánů. Tentokrát nás zaujaly dva pánové s naprosto odlišným pohledem na sezónu SS 2016. Giorgio Armani se svou sexy ženskou siluetou a na druhé straně Alberto Zambelli, který nechal ženám velkou volnost pohybu.

Screen shot 2015-09-29 at 4.17.07 AMSmyslný Giorgio Armani
Velikán italské módy, jedenaosmdesátiletý Giorgio Armani představil na milánském Fashion Weeku svou letní červenou linii na příští rok. Pracoval s několika odstíny červené, které doplnil klasickou modrou a bílou, růžovou a šedou a za pomoci čistých střihů vytvořil dokonale elegantní, silnou a hlavně smyslnou kolekci pro městskou ženu. U Armaniho, který původně pracoval jako aranžér, se nezapře jeho smysl pro detail, a tak jsme na módním mole mohly vidět nejen kraťasy, šaty, saka a kabátky, ale také korálkové bundy, řasené textury organzy, šifonu a hedvábí nebo klobouky s maxi krempou. Zkrátka vše, co žena potřebuje na svou letní dovolenou. Troje večerní šaty představené na závěr přehlídky pak byly jakousi oslavou 40. let návrhářova působení ve světě módy.

Screen shot 2015-09-29 at 4.18.22 AMMinimalistický Alberto Zambelli
Dalším mužem, který se představil na milánském Fashion Weeku byl Alberto Zambelli, který je znám svými čistými liniemi lehce architektonického stylu. A ani tentokrát neudělal výjimku a sezónu SS 2016 pojal opravdu minimalisticky a převážně v bílé barvě. Tuto barvu rozzářil jako jezero v letním slunci stříbrnými detaily a materiály s lesklým mokrým efektem a nakombinoval s bílými punčochami a sandály na vysoké platformě, které odkazují na to, že se návrhář často pohybuje v Tokiu a Šanghaji. Mě osobně se líbí volnost jakou nechal ženskému pohybu a jednoduché střihy dávající vyniknout materiálu. Ve druhé části přehlídky přešla kolekce v černo-bílou, modrou a černou barevnost a Alberto zde pracoval hlavně s průsvity materiálu a potisky.