Milan FW: Gucci, Stella Jean, Alberta Ferretti

/ Redakce

První den milánského módního týdne přinesl mnoho inspirace a nových trendů do italských ulic, které všechny módní milovnice netrpělivě vyhlížely. Přehlídky od Stelly Jean, Alberty Ferretti a Gucci vstoupily do italského týdne v nejlepším sestavení.

Etnická Stella Jean

Kolekce s názvem “En Route” připomínala zdárně plejádu jižních zemí od Afriky po Jižní Ameriku. Etnické vzory, třásně, trendové bambulky a barvy podtrhnuté siluetami z padesátých let potvrdily hravost a multikulturnost této skvělé designérky. Finále přehlídky vyneslo řadu perfektně nositelných vzorovaných plavek, na které byla radost pohledět.

stella jean

Alberta Ferretti

Představitelka šatů hodných červeného koberce ukázala kolekci plnou výšivek, zemitých tónů a podvlečených bílých košil, které evokovaly svými detaily historické období, kterému vládla gotika. Nečekaný trendy twist batůžku přidaného k jemným krajkovým šatům, neuniklo ani jednomu bystrému oku v tomto pohádkovém příběhu podepsaném designérkou jménem Alberta Ferretti.

ferretti

Gucci

Druhá kolekce designéra Alessandra Michele v italském módním domě Gucci potvrdila jeho inovativnost a ukázala milánským molům zcela novou visáž. Geek-Chic styl kombinovaný s klasickými kabelkami a doplňky Gucci tvořil perfektní harmonii s celou náladou kolekce. Ikonická červeno- zelená se mnohokrát promítla do několika kousků z rafinovaných krajek a hedvábí, které by se mohly stát novodobou vizitkou tohoto domu. Květované potisky všech možných designů vystihly do puntíku trend příští sezóny s lehkou náladou discohrátek a módou sedmdesátých let.

gucci