Miu Miu Resort 2015: Propracovaná do posledního detailu

/ Redakce

Psychedelické potisky, háčkované vesty i velmi pestré období z konce šedesátých a začátku sedmdesátých let přináší jedna z bystře sledovaných kolekcí Resort 2015.

Že šlo o přehlídku skutečně žádanou, potvrdilo osazenstvo publika, ve kterém jsme zahlédli mnoho celebrit, například herečku Umu Thurman, režiséra Romana Polanskiho s manželkou Emmanuelle Seigner, režiséra Steva McQueena a v neposlední řadě i Marca Jacobse.

Marc Jacobs

Marc Jacobs

Celé kolekci vévodí modrá barva v mnoha odstínech. Marně byste hledali jediný outfit z přehlídky, který nemá alespoň modrý kamínek. Potisky halenek i kalhot žijí svým životem, semišový materiál, ručně háčkované vestičky, kabáty i saka s výraznými knoflíky v kombinaci s kalhotami připomínají uniformy, které i některým ženám skvěle padnou.

Hedvábné topy a šaty působí jemně a půvabně, živé barvy retro stylu apelují na mladší publikum, avšak ve výsledku kolekce dokáže pojmout široký záběr cílových skupin. I když nikdy netušíme, co nám návrhářka Miuccia Prada s novou kolekcí přinese, vždy to rozhodně stojí za to.

10409428_615861245196315_1451106676581858582_n

Při představení přehlídky nebyla Miuccia nijak nervózní, s její historií ani není důvod, a tak ležérně a nijak oficiálně přivítala hosty a dala se do živého rozhovoru s režisérem Polanskim. Hudebně začátek večera navíc obohatila zpěvačka Josephine Oniyama.

Josephine Oniyama

Josephine Oniyama

Nejedna osobnost na přehlídku přivedla svého potomka. Nechyběly například dcery herečky Thurman ani oscarového režiséra McQueena.

Sukně i šaty mají délku vysoko nad kolena, šifonové halenky vzdušné rukávy a kabáty zdobí flitry. Obuv v této kolekci hraje rovněž významnou roli a ať už se jedná o vysoké kozačky, nízké lodičky nebo o gladiátorské sandály s vázáním až pod kolena, vždy jsou do detailu propracované včetně výrazných podpatků s drahokamy.

Foto: Miu Miu