Mix and Match: Kombinujte barvy a potisky

/ Redakce

Mixovat vzory a barvy je možné považovat za jistý druh umění. Při kombinování se vše zakládá na rovnováze, která vzápětí může popřít i nejpřísnější módní zákazy.

Kdo by před Yves Saint Laurentem kombinoval modrou a černou dohromady? Přitom dnes to považujeme za velmi šik variaci. Jelikož se v poslední době na trhu nachází tisíce různých potisků barev a textur, rozhodly jsme se dát vám nějaké tipy, jak a co kombinovat podle nejnovějších trendů…

Color Block

Plné a pronikavé stejně jako tahy štětcem na bílém plátně. Inspirace pochází z moderního umění, ze kterého jistě čerpala značka Roksanda, která každý rok nabízí četné variace color block modelů. Pro letošní kolekci se rozhodli vsadit na vrstvení oboustranných látek a vytvořit tak efekt pohybu.

Roksanda

Patchwork

Velmi známá technika šití, při kterých se sešívají různé tkaniny s cílem vytvoření vzoru. Tuto techniku využil například módní dům Prada, který se ve tvorbě šatů inspiroval 70. léty. Kdežto značka Roberto Cavalli si pohrála se zvířecími potisky a vytvořila tak efektní a novodobý pseudo patchwork.

Roberto Cavalli

Roberto Cavalli

Stejný potisk s jinou paletou barev

Zdá se, že designéři nebyli zcela rozhodnuti, jakou škálu barev látek pošlou do výroby, a tak je pro naše potěšení vytvořili v různých barevných paletách. Výsledek? Zajisté úspěšný! Jako šaty od Carven nebo Acne Studios.

Acne

Acne

50/50 na kousek

Kdo by netoužil po kreativním kousku v šatníku, který je vhodný na nošení jako solitér, pro oživení outfitu? Tentokrát se nerozhodní návrháři rozhodli zvolit dva různé materiály a překvapivě to skvěle funguje! Například kabátek od Dries van Noten nebo ten od Maison Martin Margiela nemá chybičku.

Dries van Noten

Dries van Noten

Fifty fifty look

Pokud chcete překročit hranice kreativity, jistou volbou může být pocákaný kostýmek s boty a halenkou akvarelového vzoru od Chanel. Střídmější verzi nabízí Donna Karan s její pruhovanou sukní a halenkou s grafickým vzorem.

Chanel

Chanel

Foto: WWD