Móda na internetu – nebojte se ji nakupovat

/ Redakce

Jste milovnicí módy, bot nebo módních doplňků různých značek? Proplétáte se stránkami internetu a hledáte novinky v této oblasti? Když na ně narazíte, máte strach si je v e-shopech koupit? Řešíte otázku, zda do toho jít, zda riskujete své peníze a následné zklamání?

Nebojte se a jděte do toho. Obzvláště, když se to týká módy.  V Čechách v kamenných obchodech je stále ještě malý výběr luxusních značek. Jejich zastoupení je převážně v Praze, ale pokud bydlíte v Ostravě, je pro vás dokonce finančně výhodnější si daný produkt objednat on-line. E-shopy vám díky své rozsáhlé nabídce nabízí být originální, protože kolik lidí si objedná právě ty samé Luciano Padovan boty nebo Francesco Biasia kabelku nebo Antica Murrina náhrdelník, když tyto italské značky nemají v Čechách své zastoupení?

Často mnoho z nás řeší otázky, co když mi ty boty nebudou sedět? Nic se neděje, boty zabalte a obratem zašlete zpět se žádostí o výměnu za jiné číslo nebo vrácení částky zpět na účet. E-shopy jsou zákonem povinni vrátit částku nebo vyměnit zboží do 14 dnů od odeslání zásilky. Pokud se bojíte, že daný produkt bude tzv. „fake“, zkuste nejdříve zabrousit po internetu a najít si články, doporučení o daném e-shopu. Pokud se o něm píše, pak bude jistě i prověřený. Další známkou kvality obchodu je nabídka způsobu plateb. Pokud e-shop nabízí jen platbu předem, pak to asi nebude zcela v pořádku. Nabídka plateb by vždy měla obsahovat více možností, platba kartou, na účet, ale především na dobírku. Poté je na vás, zda poprvé zvolíte sice dražší, ale ověřenou platbu na dobírku a v případě spokojenosti, při dalším objednání využijte levnější platbu na účet.

Očekáváte-li, chcete-li profesionální, příjemné a férové chování on-line obchodu, pak buďte féroví i vy. V případě, že se rozhodnete, že o zboží již nestojíte, obratem to e-shopu oznamte a požádejte o stornování vaší objednávky, aby vaše zásilka „neležela“ 3 týdny na poště než se vrátí zpět k provozovateli daného e-shopu. Mohli byste se poté dostat na černou listinu, kterou on-line obchody mezi sebou sdílejí a tím se chrání před zbytečnými investicemi do zboží, balného a poštovného. Nejen zákazníci, ale i samotné obchody se chrání.

Užijte si nakupování na internetu. To čekání na „pohledného pošťáka“ který vám donese ještě krásnější boty nebo kabelku stojí za trochu toho adrenalinu.

0 Comments

Leave a Comment