Móda z žhavých ulic Florencie

/ Redakce

Klid, harmonie, skvělé jídlo, báječní lidé a barevné květy Ibišků, to je snad všemi milované Toskánsko, kterému vévodí město Florencie.

Florencie je asi nejvíce spojována s uměním a architekturou, a to díky cenným stavbám, památkám, sochám a obrazům. Je zde univerzita, na které studoval nejeden slavný umělec. Historickému centru vévodí Dóm A Baptisterium. Umělecky nejcennější částí baptisterie, křtitelnice na osmihranném půdorysu, která byla vysvěcena roku 1059, jsou vstupní portály.

Další velkolepou a mimořádnou stavbou, kterou nikde jinde neuvidíte, je nejslavnější italský most Ponte Vecchio s mnoha zlatnickými krámky z 16. století. Tento most je unikátní v mnoha směrech. Nejen svou architekturou, ale i atmosférou, děním a životem, který se tu celé dny odehrává.

Florencie není jen městem historie, ale i současnosti. Užijete si zde bohatý večerní život, ochutnáte to nejlepší z toskánské kuchyně, ale především zde skvěle nakoupíte. Florencie je rodištěm hned několika ikonických italských značek jako například Gucci, Roberto Cavalli či  Salvatore Ferragamo.

DSC001441

Není tedy divu, že i lidé v tomto městě mají styl. Místní obyvatelé milují barvy v každém ročním období, styl je pro ně vyjádřením jejich osobnosti a nuda v tomto městě zkrátka neexistuje v žádném ohledu. Nejen ženy, ale i muži rádi experimentují a s módu si hrají. Nejen toto krásné město, ale i lidé v něm mohou být naší inspirací.

Foto: Profimedia.cz