-->

Modelky z devadesátých let, které milujeme dodnes

/ Tereza Spilková

Byly první a byly, troufáme se říct, i nejlepší. Udaly směr, jakým se módní průmysl ubíral a vytvořily prostor pro všechny supermodelky dneška, jako jsou Gigi Hadid, Kendal Jenner a Cara Delevingne. Které modelky změnily svět modelingu a dodnes nepřestávají inspirovat?

1) Naomi Campbell

Kdo by nemiloval Naomi. Svojí typickou chůzí ovlivnila snad každou modelku na světě. Podle ní se učí chůzi snad každá. Je to hvězda a těžko si představit, že by ji někdo jen tak předčil.

naomi

2) Christy Turlington

Modelka, která také byla ve slavné supermodelkovské partě, Christy. Dodnes je jednou z nejinspirativnějších osobností. Ve svých téměř padesáti letech je tváří značku L’Oreál. Je zakladatelkou charity Every Mom Counts, která se stará o matky po celém světě, zejména pak v zemích třetího světa se snaží zlepšovat podmínky porodů a těhotenství.

christy3) Cindy Crawford

Slavná CC, která změnila pohled na krásu. Díky své pize, která se stala jejím poznávacím znamením. Cindy pracuje v modelingu dodnes a má nástupkyni ve své dceři, která je stejně krásná jako ona sama.

cc

4) Kate Moss

Asi není větší hvězdy než Kate Moss. Každý ji zná. Je jednou z největších supermodelek všech dob. Je zakladatelkou talentové agentury, která nehledá jen krásné tváře, ale především ty zajímavé.

kate

Foto: PInterest

úvodní: huffpost.com