Módní atmosféra na Dior Haute Couture

/ Redakce

Pařížské Musée Rodin ožilo první červencové pondělí módním životem. Přehlídku Haute Couture tu prezentovala značka Dior. Pojďme si přiblížit její atmosféru i elegantní hosty.

Před Musée Rodin se nedalo projít. Davy módních fanoušků doplňovaly fotografové i náhodní kolemjdoucí a celé okolí hlídaly policejní vozy. Ulice před muzeem se v podstatě stala neprůjezdnou zónou s občasnými vjezdy luxusních vozů, ze kterých vystoupily celebrity spěchající na přehlídku.

dior_atmosfera (2)

Letošní Haute Couture se v Dior nesl ve znamení propojení historie se současností. Místo, kde se celá show odehrávala, připomínalo vesmírnou stanici připravenou odletět. V elegantních zahradách Musée Rodin s kvetoucími růžemi se bílý “stan” s logem Dior vyjímal. Místo bylo až na konci zahrad, působivě jste k němu došli po trávníku nebo bílém molu lemovaným černě oděnými muži.

dior_atmosfera (42)

Po vstupu do bíle vyzdobeného prostoru se chtělo vydechnout “jééé”. Vnitřek lemovaly bílé orchideje, které v kontrastu s černými židlemi dávaly celému prostoru  nádech luxusu a čistoty. V podstatě každý příchozí host vytáhl foťák nebo telefon a okamžitě se začal fotit a samozřejmě sdílet na všechny sociální média. Chvílema se i stály uprostřed kulatého prostoru fronty na nejlepší záběry.

dior_atmosfera (9)

Měla jsem možnost být uvnitř o trochu dříve než ostatní a vidět tak poslední přípravy. Leštila se podlaha, doupravovaly květiny, připravovaly kamery pro natáčení.

Také zážitek, který stojí za to. Příchozí dámy elegantně a s grácií nosily nejnovější kolekce Dior a pyšnily se i kabelkami stejné značky nejrůznějších typů i velikostí. Přijít na přehlídku Haute Couture v outfitu jiné značky než Dior je takové módní faux pas.

Jako poslední příchozí se pak staly sympatické herečky Emma Watson a Jennifer Lawrence, které rozdávaly úsměvy na všechny strany a po fotografování s ostatními usedly do první řady přímo naproti podiu pro fotografy a kamery.

dior_atmosfera (34)

Celá show trvala zhruba 20 minut, modelky chodily ve všech částech kulatého mola a perfektně na ně bylo vidět a samozřejmě se skvěle i fotili. Odměněn bouřlivým potleskem v sále i v zákulisí se skromně a jen na skok přišel poklonit autor kolekce Raf Simons. Vzápětí zmizel v zákulisí a všichni se začali zvedat. Ne však k odchodu, ale k přesunu právě do zákulisí, aby pogratulovali autorovi k úspěchu.

dior_atmosfera (18)

Byl to zážitek! Perfektní a nepopsatelný, který ve mně zůstane, a který jsem se snažila zaznamenat na fotkách, podívejte se do následné fotogalerie.

 

Merci Monsier Dior…a snad zase příště.

Foto: Kamila Písaříková