Do Harper´s Bazaar dostala bikiny, džíny i Jackie Kennedy, do Vogue zase vlnu mladých, populární kulturu a Twiggy. Příběh Diany Vreeland začal tancováním a skončil kariérou vlivné módní redaktorky. Celý ho popisuje dokument z roku 2012 – Diana Vreeland: The Eye Has to Travel, který získal před pár dny cenu Fashion Design of the Year londýnského Design Museum.

Dobové záběry a rozhovory se prolínají s hlasem napodobujícím Dianin, který vypráví celou komplikovanou historii, přičemž vše doplňuje řeč novinářčiných známých. Všichni se shodují minimálně v jednom – Diana byla ztělesněním neskutečného stylu a skutečného vlivu.

Životní pohádka ostré módní průkopnice odstartovala na tanečním parketu, ze kterého se díky nápaditému odívání dostala do časopisu Harper´s Bazaar. Už tam se začala projevovat její drzost a chuť propagovat nové věci. Sloupek Why Don´t You… ji ihned vystřelil do podvědomí čtenářek i širšího publika.

Kvůli špatnému platu ale magazín po letech prolamování hranic nakonec opustila. Diana se totiž rozhodně nebojí přiznat, že peníze jsou maximálně důležité. Změnou prostředí si ale pomohla – v roce 1963 nastoupila jako šéfredaktorka do Vogue. Po jejím odchodu v roce 1971 a s ním spojenému nástupu do Metropolitního muzea umění v New Yorku si místo držela sedmnáct let Grace Mirabella, až v roce 1988 žezlo převzala současnou generací obdivovaná Anna.

Diana zemřela před téměř pětadvaceti lety, ale její skutky ji činí nesmrtelnou. Bez jejího vlivu by se svět módy možná ubíral zcela jiným směrem. Poznejte ji důkladněji před  podrobný snímek