Módní fotograf Mario Testino oslavil šedesátiny

/ Redakce

Mario Testino je světoznámý módní fotograf. Jeho práci můžete potkávat snad ve všech módních ikonických časopisech a světových reklamách. Před několika dny oslavil šedesáté narozeniny, ke kterým uspořádal velkolepou party.

Ke svým šedesátinám uspořádal Mario Testino velkolepou party v Londýně ve stylu havanských čtyřicátých let, dress code zněl jasně – červená, černá a bílá. Mezi jeho hosty nechyběly osobnosti z celého světa nejrůznějších povolání. Pozvání přijala například modelka Kate Moss, Naomi Cambell, herečky Sienna Miller či Keira Knightley. Na party nechyběli ani módní návrháři, připít si se svým oblíbeným fotografem přišla Stella McCartney, Christopher Bailey i Valentino Garavani.

Mario Testino, jeden z nejznámějších světových módních fotografů,  pochází z Peru – narodil se a vyrostl v Limě. Původně se chtěl stát knězem, nakonec vystudoval fotografii v Londýně, kam se natrvalo odstěhoval.

Mario Testino s Princeznou Dianou

Mario Testino s Princeznou Dianou

Celosvětově je Mario Testino známý především jako fotograf celebrit. Před jeho objektivem už pózovalo mnoho světových osobností, známé jsou také jeho fotografie Princezny Diany a jejích synů, fotografuje také Prince Willama a jeho ženu Catherine a je velmi oblíbeným fotografem královského rodiny a to nejen ve Velké Británii. Fotil stovky reklamních kampaní pro světové módní značky jako Michael Kors, Valentino, Versace, Gucci. Spolu s Carine Roitfield, bývalou šéfredaktorkou francouzské Vogue, vzbudili pozornost provokativními kampaněmi v polovině 90.let právě pro módní dům Gucci.

Mario Testino v 90.letech

Mario Testino v 90.letech

Dlouhodobě spolupracuje s Vogue, Vanity Fair a V pro které fotí. Vyšlo mu také několik knih především popisující jeho práci a má za sebou mnoho úspěšných výstav ve světových galeriích a muzeích po celém světě.

Mario Testino a Cara Delevingne

Mario Testino a Cara Delevingne

Angažuje se také v charitativní oblasti, v červenci 2012 založil MATE, neziskovou kulturní organizaci, která podporuje a oslavovuje umění jeho rodné země – Peru. V roce 2013 mu byl udělen Řád britského impéria, uznání za jeho službu ve fotografii a charitě.

Zdroj: Pinterest.com, hlavní fotografie: Profimedia.cz