Módní přehlídky silných osobností

/ Redakce

Designblok Premier Fashion Week přinesl řadu zajímavého.

Jediné, v čem mi nebyl příjemný, byl paradoxně prostor. Nejsem si jistá, že právě v kostele se takové věci dají vychutnat s patřičnou grácií a lehkou marnotratností, se kterou k módě často přistupujeme. Přeci jen kostel skrývá v sobě, i když nejste věřící, víru v něco nadpozemského, pokoru, klid, ticho a hlasy kostelních varhan. A takto se právě při módních přehlídkách cítit nechcete. K přehlídkám patří pompéznost, výrazná hudba, extravagance, okázalost, hlasitý potlesk a to v kostele sv. Šimona a Judy bylo značně potlačeno.

Nicméně nic na tom, že kolekce, které zde byly předváděny, stály za to. Rozhodně nás zaujala módní přehlídka české módní návrhářky Kláry Nademlýsnké, která již není žádnou začátečnicí. Jejími kolekcemi vždy prostupuje ženská křehkost se striktní krejčovinou a čistota stylu. I touto kolekcí ona pověstná ženskost procházela a stejně tak ji prezentovaly i modelky při přehlídce. Šedočerné šaty klasického střihu byly skvělé a pro každou ženu budou zcela jistě příjemně nositelné. Výrazná barva kalhot s dolní manžetou doplněné o šedý top prozářila celou kolekci. Avšak její kolekce šatů nás nadchla. Jsou opravdu dech beroucí. Dlouhé černé doplněné o šifon nebo krajku budou skvostem i na červeném koberci. Rozevláté zeleno modré působí uvolněně a lehce. Zkrátka tato kolekce jistě nezůstane bez odezvy u Klářiných zákaznic a je jasné, že přibudou i nové.

Další přehlídku připravila jednovaječná dvojčata Truus a Riet, které pracují pod společnou značkou Spijkers en Spijkers. Jejich móda je ostrá, odvážná a funkční. Dvojčata se ráda prezentují jako rebelky proti stereotypům v chápání ženskosti. Truus je malířka a přemýšlí v pojmech styl a barvy. Riet je sochařka a myšlení ve 3D je jí vlastní. Obě rády pracují s geometrickými vzory a vracejí se k letům dvacátého století, které obě milují. V Praze nám představily velmi grafickou, ale rovněž poetickou a romantickou kolekci pro příští jaro a léto nazvanou La femme paysage. Kolekce byla inspirována prací fenomenální malířky Sonii Delaunay.

 

Foto: Kamila Písaříková

0 Comments

Leave a Comment