Módní slovník kabelek

/ Redakce

Vše, co potřebujete vědět o kabelkách, když je nakupujete například on-line. Každá kabelka má totiž svou kategorii, stejně jako cokoli jiné.

BOWLING BAG byla původně velká sportovní kabela, ve které se nosilo oblečení a kuželkářské boty. Nyní se tento styl kabel hodí pro cestování na pár dní. Například francouzský módní návrhář Jeromy Dreyfuss jednu takovou má ve své poslední kolekci kabelek jaro/léto 2012.

CLUTCH je malá kabelka nebo také psaníčko, které nosíme hlavně pro slavnostní a večerní události. Tyto kabelky mohou být velice zdobné, ale rovněž i jednoduché, které můžeme nosit i k vhodnému outfitu. Jejich jedinou nevýhodou je  to, že příliš věcí do nich opravdu nedáte, ale určitě s ní budete dobře vypadat. Ani Sonia Rykiel na tento styl nezapomíná a ve své kolekci jaro/léto ji najdete.

MESSENGER kabela se nosí zásadně přes rameno a díky tomu dostala svůj název. Jak všichni víme, takové kabely nejvíce nosí právě doručovatelé.

BAGUETTE je kabelka, která vrátila značku Fendi na výsluní. V roce 1997 ji navrhla sama Silvia Venturini Fendi. Jedná se o kabelku přes rameno, která má velmi malou rukojeť a nosí se těsně pod ramenem. Je většinou velmi elegantní a často se dá nosit jako velice slavnostní.

SHOPPER kabelka je vhodná pro nákupy. Skutečná dáma si nevezme na nákupy obyčejnou tašku natož “igelitku”. Jedná se většinou o velkou kabelu, která má vždy uvnitř kapsu na zip vhodnou na peněženku.

HOBO kabelka připomíná svým tvarem italské plavidlo gondolu, které najdeme převážně v Benátkách. Je jedna z nejvíce kupovaných kabelek, jelikož svou velikostí a vzhledem je vhodná pro každodenní nošení a je velice praktická a vkusná. Italská značka Bric´s má ve svých kolekcí řadu těchto kabelek.

TOTE kabelka je rovněž stálicí, díky opět svému praktickému vzhledu a tvaru. Má vždy krátká ucha a většinou je doplněna o odnímatelný popruh přes rameno, takže ji můžeme nosit jako elegantní kabelku do ruky nebo praktickou přes rameno.

 

Zdroj: beinstyle.cz