Módní večer MBPFW v DOX

/ Redakce

Módní návrhářka Denisa Nová a španělský host Ernesto Naranjo představili své nejnovější kolekce v prostorách Centra současného umění DOX v Praze.

Módní večer se představil pod taktovkou Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2014. V prostorách Centra současného umění DOX v Praze se za přítomnosti významných hostů z oblasti kultury, módy a společenského dění představily kolekce dvou zajímavých umělců, kteří svým rukopisem vždy překvapí.

Tvorba Denisy Nové se vyznačuje minimalismem, jednoduchostí s jasnou koncepcí, která je ale vždy elegantní, a zaměřením na ženy se silnou osobností. V prostorách DOXu autorka poprvé představila velmi originální kolekci jaro–léto 2014 s názvem Mnohovrstvý minimalismus. Modelky vstupovaly na pomyslné molo s maskami na obličeji, jednotlivé outfity pak byly doplněny výraznými koženými psaníčky. Celou přehlídku doprovázela živá hudba české alternativně rockové skupiny Please The Trees, která v roce 2013 získala cenu Anděl.

Druhým tvůrcem večera Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2014 Teaser byl španělský návrhář Ernesto Naranjo. Host ze Španělska, který přijel v rámci výměnného programu z Madrid Fashion Weeku, představil originální kolekci s jasnou vizí. Ernesto je tvůrce, který je známý čistými architektonickými modely. Ačkoli jeho záměrem bylo studovat architekturu, jeho oddanost k módě vyhrála. V tvorbě preferuje přímé linie a velké, silné konstrukce. V Praze představil kolekci s názvem Limite, která je ztělesněním linie mezi nebem a budovou.

Módní ochutnávka MBPFW TEASER proběhla v poklidném duchu za účasti mnoha celebrit nejen z módního světa. Na můj vkus byl večer velmi strohý, bez větších informací a úvodu k blížícímu se projektu Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2014, který by se měl uskutečnit začátkem září. Snad nám jeho organizátoři brzy představí více informací a detailů, na které návrháře i hosty se budeme moci těšit.

Foto: Profimedia, Archiv MBPFW