Možná nevěříte, ale skvělá vína najdete i v Kanadě

/ Redakce

Při slově Kanada se většině z nás vybaví zima, hokej a lední medvědi. V Kanadě zažijete ale i nádherné léto s koupáním. Díky své velikosti totiž v této zemi najdete mnoho neočekávaného. Provincie Ontario, zahrnující Niagarské vodopády, je nejteplejší částí Kanady. V létě zde teploty přesahují 30 stupňů a voda v řece sv. Vavřince se vyhřeje na 25 stupňů. 

Právě oblast Ontaria je jednou ze čtyř kanadských vinařských oblastí. Zeměpisná poloha vinic v Ontariu odpovídá řadě uznávaných vinařských regionů, a to nejen v Evropě (např. severní Itálie či Francie). Překvapením může být, že české a moravské vinice se rozprostírají zeměpisně výrazně „výš“ než ty kanadské. Letní teploty v oblasti Niagary odpovídají teplotám na Novém Zélandu. Centrem vinařství v provincii Ontario je město Niagara-on-the Lake. Řada zdejších vinařství byla kdysi založena přistěhovalci z Německa, Itálie či Francie. Mezi celosvětově uznávaná vinařství patří rodinná vinařství Henry of Pelham či Reif Estate Winery.

V Kanadě se v současné době vyprodukuje okolo 80 milionů litrů vína ročně a to na 12,5 tisíci hektarech. Ročně kanadská vinařství navštíví okolo 4 milionů návštěvníků. Nejčastějšími odrůdami v Ontariu jsou Riesling, Chardonnay nebo Cabernet Franc. Mezi zdejší pěstované odrůdy patří také specifická odrůda Vidal nebo Gamay. Kanadská vína se pyšní i řadou ocenění z mezinárodních soutěží, zlatých medailí nevyjímaje. Skvělá a zajímavá kanadská vína můžete ochutnat v rámci degustací přímo u dovozce, společnosti BEST DRINK v Praze.