Mulberry ovládne v příštím roce Johnny Coca

/ Redakce

Anglická módní značka, která patří do kategorie mladších avšak průbojných nováčků tohoto odvětví průmyslu, během minulého týdne oznámila jméno svého budoucího kreativního ředitele.

44. výročí od založení Mulberry bude patřit také oslavám příchodu nového talentu. Tím se nestane nikdo jiný než Johnny Coca. Ten stejný Johnny, který momentálně pracuje pro značku Céline a je opravdovou  hvězdou ve světě luxusních doplňků. Po 18 měsících se tak po odchodu Emmy Hill konečně značka dočká svého velitele.

Coca se narodil ve španělské Seville, vystudoval umění, architekturu a design na École des Beaux-Arts a École Boulle v Paříži a momentálně působí také jako lektor na univerzitě Central Saint Martins v Londýně.

coca

Často prohlašuje, že hlavní inspirace pro jeho tvorbu pochází z vášně pro módu a design, ale také umění, architekturu, film a hudbu.

„Johnny má velice moderní myšlenky a dokáže rozpoznat, co chtějí jeho zákazníci, umí se naladit na jejich vlnu. V Mulberry se na něj velice těšíme a doufáme, že společně dokážeme udržet pozici značky na trhu,“ objasnil Godfrey Davis, CEO značky.

0bf0e8ddc93cc83a9bf4bab514702b12

Johnny Coca, mluvící plynule čtyřmi světovými jazyky, se stane novým  kreativním  ředitelem značky Mulberry od 8. července příštího roku a bude mít na starost veškeré její kolekce  včetně ready-to-wear. Pevně věříme, že značce se s jeho příchodem začne blýskat na lepší časy.

Foto: WWD