Malý génius na podpatcích, to byl zpěvák Prince

/ Redakce

Minulý čtvrtek odešel do hudebního nebe kontroverzní zpěvák Prince. Jeho písně zůstanou však nesmrtelné, stejně jako jeho nezapomenutelné módní kreace.

V mnohém se Prince podobá dalšímu letos zesnulému zpěvákovi Davidu Bowie. Prince byl nalezen ve čtvrtek minulý týden mrtvý ve výtahu svého nahrávacího studia na předměstí Minneapolis. O příčinách jeho smrti se zatím jen spekuluje, avšak sebevraždu či násilnou smrt lékaři vyloučili. Mnohá média jeho skon srovnávají s úmrtím dalšího geniálního zpěváka Michaela Jacksona. Genialita a odlišnost je zkrátka vždy něčím vykoupena.

prince-1970

Zatímco fanoušci po celém světě truchlí a hledají vysvětlení jeho nečekaného úmrtí, ceny nahrávek a alb se během několika málo hodin vznesly do nebeských výšin. Prince se tak po letech opět dostal do předních pozic v prodeji svých písní, škoda jen, že za smutných okolností.

prince-1985-2

Nejprodávanější a bezpochyby nezapomenutelnou Princovou písní se stal hit Purple Rain ze stejnojmenného filmu, za kterou mimo jiné získal Oscara. Fanoušci vzdávají hold svému idolu tím, že se poslední dny oblékají do purpurové barvy. A právě móda byla nedílnou součástí Princovo kariéry.

prince-1988

prince-1990

prince-1991

Na jeho kreace nelze zapomenout. Svůj malý vzrůst kompenzoval vysokými podpatky, na kterých uměl skvěle tančit. Není divu, že módní svět truchlí stejně jako ten hudební. Instagramové a facebookové účty slavných designérů zavalily příspěvky vzpomínající na legendárního zpěváka, který rozhodně byl i módní ikonou. Michael Kors napsal „Brilantní, kreativní, jeden z mála, skutečná ikona“. Donatella Versace uvedla „Jsem v šoku. Budu tě milovat a budeš mi chybět“. Diane von Furstenberg postovala „Sbohem krásný muži…tvá duše a hlas tu budou navždy“. Rodarte „Skutečný vizionář a legenda“.

prince-1991-2

holding-prince-fashion-instagram-tribute

Zkrátka Prince byl „one and only“. Byl jedinečný muzikant, mimořádný performer a talentovaný zpěvák. RIP Prince!

prince-2005

prince-2005-2

prince-2011

prince-2011-2

Foto: Instagram; Facebook.com; wikipedia.org; pinterest.com