Může být móda diagnózou?

/ Redakce

Je tu duben, měsíc, který začíná vtipem. Alespoň takto by to mělo být. Na ten letošní Apríl ale vyšly Velikonoce, a tak se na kanadské vtípky, bláznivé fórky nějak zapomnělo. Jediný, kdo nás opravdu vyvedl z míry, bylo počasí. To se chovalo přesně tak, jak se od něho v tento den očekává, jen letos to nikomu bohužel moc vtipné nepřišlo.

Ty dlouhé zimní dny nás všechny už strašně unavují a na každý sluneční paprsek čekáme stejně netrpělivě jako na SMS, která nám oznamuje, že výplata právě dorazila. Když pípla ta moje a já se koukla ven do té šedi, musela jsem si ten svůj den nějak zpříjemnit a tu morbidní náladu chytře přelstít. Bohužel sklenka dobrého vína už nefunguje, a tak nezbývá nic jiného než vyrazit na jarní nákupy a to jaro dostat do podvědomí i násilně. Má cesta ten den vedla do mého nově objeveného butiku, který se dle mých kamarádek stává pro mě diagnózou. Ještě před vstupem dovnitř jsem si slíbila, že si koupím jen jednu jedinou věc, ale zkrátka se nedalo odolat a v papírové tašce s růžovým nápisem skončily hned troje šaty. Úlevou mně i moji platební kartě může být jen fakt, že vše bylo finančně výhodné.

Je opravdu možné, aby se pro vás móda stala diagnózou? Je možné, že se takto dají léčit deprese ze špatného počasí? Ano, ale není to lepší než začít víc popíjet nebo brát antidepresiva? Ale přeci jen je občas nutné se mít na pozoru a včas si uvědomit svou závislost:-)

A co nového u nás v redakci? Tento týden se pilně připravujeme na svůj první živý přenos (live streaming) z výjimečné události Shooting Fashion Stars, která se koná již tento čtvrtek. A proto apeluji na vás, abyste si toto datum zapsali do kalendáře a nezapomněli nás podpořit svou vysokou sledovaností, kterou od vás věrných čtenářů očekáváme. Hned další den vám Kamila Písaříková přinese zákulisní fotografie a nekompromisní módní redaktorka Ema svůj pohled na prezentované kolekce, na kterých jistě nenechá nit suchou.

Rovněž vás i tento měsíc čekají rozhovory s bloggerkami, které dle vaší návštěvnosti patří mezi žádané a nás to nenechává chladnými a hledáme pro vás další a další zajímavé lidi, kteří již diagnózu móda mají snad i písemně potvrzenou:-)

Přeji vám slunečný a ryze jarní duben, který vám dodá optimismus i bez velkého utrácení v nabitých buticích.

PS: Ale módě se nebraňte…je hravá a veselá a dodá vám více síly než sezení v ordinaci i toho nejlepšího psychiatra.

Michaela Hošková, šéfredaktorka

Foto: Kamila Písaříková