Tokyo street style

/ Redakce

Pokud se potřebujete od klasické a pro někoho možná „obyčejné“ módy alespoň na chvíli odreagovat, existuje mnoho způsobů, jak na to. Jeden z nich nabízí mnohé zahraniční asijské portály, které dennodenně reflektují japonskou pouliční módu. Té lze na první pohled přiřadit hesla jako zábavná, neokoukaná, extravagantní či kontroverzní. A takovou dávku ojedinělosti přeci jednou za čas potřebuje každý z nás.

Japonský styl oblékání může mnohým konzervativcům připadat poněkud divoký, možná, že i to je slabé slovo. Divoká móda to je, o tom není pochyb. Ale vemte to zase z té druhé stránky. Lidé zde mají nejspíš o módě docela dost dobrý přehled, snaží se nezapadnout v davu, ale spíše naopak touží vyčnívat. Mnozí svůj styl prezentují se značnou grácií, důvtipem, lehkostí a výrazným sebevědomím.

V ulicích najdete zajímavě oblečené osůbky již od jejich raného věku, otočíte se za galantními mladíky nebo potkáte dámy ve středním věku v barevných kloboucích. Občas mi připadá, že všichni obyvatelé Japonska mají jistý cit pro módu už v genech. Každý tyto genetické informace ovšem využívá zcela a nezávisle a striktně po svém.

Právě na tomto ostrově vznikla během posledních let velká řada stylů s různými prvky pojmenovanými podle čtvrtí Tokya, jež se od sebe vzájemně výrazně odlišují.

Styl Harajuku sází především na sportovnější eleganci, motorkářské bundičky v kombinaci s volnými šaty a tmavými silonkami. Nechybí dlouhé šály, zajímavá obuv a barevné blejzry. Shibuya se nese v duchu ženskosti, přepásaných svetříků, roztomilých sukýnek a krajkových kraťasů doplněných vysokými podpatky. Možná se chcete oblékat ve stylu Omotesando, který stejně jako stejnojmenná čtvrť vyznává luxus a je plná značkových kousků. Ten poznáte hlavně podle ležérních kousků, světlých punčoch, hravých klobouků a minimalistických prvků. Daikan´yama velí kombinovat na první pohled rozdílné modely. Ginza je obchodní čtvrť plná vysokých budov, a tak i tento styl vás bude inspirovat nádechem velkoměsta, klasickými džínovými kousky, kabátky a objemnými kabelkami. Čtvrť Aoyama na vás vdechne pohodu a stejnojmenný styl v sobě skrývá především kombinaci skvělých kousků vintage luxusních značek, které se právě zde dají lehce koupit.

Jaký dojem na vás jednotlivé styly udělaly? Podělte se o ně s námi na našich facebookových stránkách.


Foto: WWD.com