Muzikál La La Land ovládl Zlaté Glóby a luxusní róby zase červený koberec

/ Redakce

Dnešní noc nepřinesla žádné velké překvapení. Ceremoniál Zlatých Glóbů zcela ovládl filmový muzikál La La Land, který si v kategorii muzikálů a komedií proměnil všechny nominace a to jak za film, režii, scénář, hudbu, píseň, tak ani hlavní protagonisté neodešli s prázdnou.

V kategorii dramat byl favoritem film Moonlight, příběh dospívání černošského gaye, který však proměnil jen jednu jedinou nominaci a to film roku. Ozdobou večera byla herečka Meryl Streep, která byla nejen nominována, ale rovněž obdržela čestnou cenu za celoživotní dílo. Ve svém děkovném projevu se nejmenovaně pustila do nastupující prezidenta Donalda Trumpa a médií, aby zůstala nestranná.

Meryl Streep

Meryl Streep

Zlaté Glóby jsou vždy považovány za předzvěst Oscarů. Tak se nechme představit, zda i Oscar bude tančit v rytmu La La Land. V každém případě nemůžeme opominout červený koberec, který vždy nabídne skutečnou pastvu pro oči. Nádhernou róbu oblékla a stala se nejen vítězkou, ale i ozdobou večera herečka Emma Stone. Svými šaty nás naprosto odzbrojila Caitriona Balffe. Večer patřil lesku a metalickým odstínům, které oblékly například Naomi Campbell, Thandie Newton, Kerry Washington nebo Sarah Paulson. A my se už nyní těšíme na 26. února, kdy na červený koberec vstoupí další plejáda rób při udílení těch nejvyšších filmových cen Oscarů.

Caitriona Balffe

Caitriona Balffe

Evan Rachel Wood

Evan Rachel Wood

Lola Kirke

Lola Kirke

Naomi Campbell

Naomi Campbell

Kerry Washington

Kerry Washington

Michelle Williams

Michelle Williams

Nicole Kidman

Nicole Kidman

Jessica Chastain

Jessica Chastain

Emma Watson

Emma Watson

Sarah Paulson

Sarah Paulson

Thandie Newton

Thandie Newton

Foto: Profimedia.cz; Facebook.com