Myšlenky, které stojí za šíření

/ Redakce

Rok 1984 je obecně přijímán jako počátek projektu, který založil Richard Saul Wurman a Harry Marks. Tento projekt nese jméno TED (zkratka z ang. Technology, Entertainment, Design) a jedná se vlastně o myšlenkově bohatou konferenci, která se pořádá jednou za rok v Long Beach.

Konference mající heslo „myšlenky, které stojí za rozšíření“ se skládá z jednotlivých přednášek, pro které se vžil název TED Talks. Účastní se jich různí hosté z odlišných zemí celého světa, do éteru se tak dostanou myšlenky z mnoha druhů oblastí. Nechybí technika, politika, kultura, věda i vzdělání, zábava či umění, včetně designu.

Obrovskou výhodou těchto konferencí, které mimo tu hlavní v Long Beach zahrnují i její globální větve po celém světě je, že se dají sledovat online na internetu, mnohé včetně českých titulků.

Na jednom místě se tak setkávají úvahy a povídání bloggerů, modelek, redaktorů nebo samotných módních návrhářů. V roce 2011 se během holandské konference rozpovídala jedna z nejúspěšnějších módních bloggerek Andrea Torres na téma „Klíč k vedení úspěšného blogu“. Zajímavý je ale také příspěvek mladinké bloggerky a feministky se šíleně kýčovitým stylem Tavi Gevinson, která se rozpovídala o svých začátcích úspěšné kariéry na internetu.

O tom, že vzhled není všechno a práce modelky už vůbec ne, vtipně přispěla modelka Cameron Russel, která se na pódiu nejprve převlékla a poté poodhalila zákoutí svého povolání, po kterém touží spousta mladých dívek a žen.

Z trochu jiného soudku, ale opět s notnou dávkou humoru promluvil Isaac Mizrahi, módní návrhář, který se nejraději inspiruje módou 50. let. Představil své úvahy ohledně módy a nutnosti kreativního myšlení a cítění.

Těžko říci, čím je způsoben fakt, že po zhlédnutí několika těchto inspirativních videí vidí člověk mnohé věci z jiného úhlu, s potřebným odstupem a začne své názory a nové myšlenky používat přesně v duchu konference. Šíří je dál mezi ostatní.

Foto: Pinterest.com