Na jaké (nejen) módní události se letos těšíme

/ Redakce

Týdny módy, výstavy a umělecké projekty, hudební a filmové festivaly či předávání cen z různých oblastí kultury. Nejen to nás čeká v bohatém roce 2015, který půjde s módními událostmi ruku v ruce.

Leden začíná zhurta, a to 57. předáváním hudebních cen Grammy, během kterých se dozvíme o nejlepší písni, albu, spolupráci či vystoupení minulého roku. Vzpomenete si ještě na loňskou róbu zpěvačky Beyoncé? Čím myslíte, že nás překvapí letos?

Již za šest dní se dozvíme všechny vítěze v několika kategoriích, kteří si díky svému hereckému talentu odnesou cenu Zlatý glóbus. Letošní předávání proběhne v Beverly Hilton Hotel v Beverly Hills v Kalifornii a mezi nominovanými nechybí jména jako Jennifer Aniston, Julianne Moore, Rosamund Pike či Reese Witherspoon.

Reese-Witherspoon

Únor si užijeme ve společnosti Brit Awards, Oscarů a samozřejmě čtyř světových týdnů módy. Ty jarní běží od 12. února až do 11. března. Měsíc přeplněný každodenní dávkou módy lze proložit návštěvou některé z londýnských výstav, dříve jsme vám doporučili například Women Fashion Power (končí 26. dubna) nebo Savage Beauty od A. McQueena (končí 19. července).

Březnové dny budeme rozhodně mapovat Prague Fashion Weekend, který se letos vůbec poprvé představí dvakrát v roce. V dubnu se pro změnu zastavíme na Prague Fashion Night a také u rób, které oblekly celebrity během MTV Movie Awards.

lupita1-303x490

Ani tentokrát si nenecháme ujít rekapitulaci filmového festivalu v Cannes, ohlédneme se za Met Gala a předáváním cen CFDA. V červenci si nenecháme ujít komentář ke kolekcím haute couture, na jejichž výsledek se vždy velmi těšíme.

dior-43-700x490

Na srpen jsou naplánovány Emmy Awards a také předávání MTV Video Music Awards. Která z dam letos překoná nádherné rudé šaty Demi Lovato či odvážné šaty s průstřihy, jež oblékla Jennifer Lopez?

Jennifer-Lopez

Září a říjen pro nás bude opětovně znamenat ten zábavný kolotoč plný fotek z mola i z ulice, plný dlouhých večerů s kávou v ruce a psaní postřehů ze všech koutů světa. Za českou tvorbou se ohlédneme díky MBPFW v termínu 3. – 6. 9. 2015, navštívíme Unique Fashion Week. Zbytek roku vyplní Designblok, kolekce Pre-fall nebo třeba British Fashion Awards. Rozhodně se je na co těšit!

Foto: Archiv