Nadége Vanhee-Cybulski: Odhaluje svou tvář

/ Redakce

Talentovaná módní návrhářka Nadége Vanhee-Cybulski dostala konečně příležitost podepsat se pod autorskou kolekci svým vlastním jménem.

Její jméno možná slyšíte poprvé, ale věřte, že její práci znáte velmi dobře. V módě není žádným nováčkem. Nadége Vanhee-Cybulski je 36 letá francouzská návrhářka, která se v červenci stala kreativní ředitelkou věhlasného francouzského domu Hermés. Její do této doby neznámá tvář proběhla napříč všemi světovými médii. Mnoho lidí bylo překvapeno, že právě Hermés vsadil na neznámou návrhářku. Alex Dumas, čerstvý generální ředitel Hermés, si za svým rozhodnutím tvrdě stál a dobře věděl proč. Být celebritou nebylo to hlavní kritérium pro získání tak významného postu, nýbrž výsledky dosavadní práce. Nadége mu předložila navzdory své anonymitě výjimečně pestrý životopis.

Nadége Vanhee-Cybulski

Nadége Vanhee-Cybulski

Nadége Vanhee-Cybulski ukončila v roce 2003 studium módního návrhářství a poté postgraduál na pařížském Institutu Français de la Mode. Po studiích její kroky vedly do nejstarší manufaktury na výrobu kožených doplňku Delvaux. Zde pochopila přesnou výrobu a zákoutí vzniku mimořádných kožených kousků. Její návrhy se zapsaly do slavné knihy této značky Le Livre d´Or, jejíž historie sahá do roku 1908.

Další zastávkou v Nadége životopise je Maison Martin Margiela. O této značce je všeobecně známé, že tváře svých návrhářů a spolupracovníků světu neodhaluje a dává to jasně najevo téměř každou přehlídkou a to zahalením tváří jednotlivých modelek. Nadége kolekcím vdechla minimalistický styl. To se jí dařilo až do roku 2008, kdy přijala nabídku stát se senior designérkou značky Celiné. V té době kreativní křeslo zahřívala Phoebe Philo, která byla Nadége nadřízenou a jedinou schvalovatelkou designérských návrhů. A jak to tak často bývá nejen v módě, finální gratulace a ocenění málokdy spadnou do klína skutečně těm, kteří dílo vytvořili. Na pódium převzít ocenění například CFDA pro mezinárodní návrhářku šla Phoebe Philo, nikoli Nadége.

Maison Martin Margiela

Maison Martin Margiela

Ani její další práce nebyla podepsána autorským jménem. V roce 2012 nastoupila do firmy The Row patřící slavným hereckým dvojčatům Olsenovým. Vždy nás fascinuje, jak jeden člověk může být od přírody obdařen tolika talenty. Pravda je však jiná. V dnešní době je důležitá značka jméno. Celebrita vždy prodává lépe než talent. V tom se od sebe nijak nelišíme, bohužel. A tak zatímco Nadége pilně pracovala v ateliéru, sestry Olsenovy sklízely potlesk na červených kobercích a přebíraly ocenění CFDA pro návrháře dámské kolekci či módních doplňků.

Sestry Olsenovy

Sestry Olsenovy

Nadége Vanhee-Cybulski si zaslouží náš obdiv za trpělivost a lásku k módě. Jinak se její setrvání v této oblasti nedá ani vysvětlit. Spousta lidí by to už dávno zabalila, ale ona vydržela a dostala tak šanci se konečně světu ukázat. Po odchodu Christopha Lamaire, který se chce nadále věnovat rozvoji vlastní značky, dostala šanci, která se jednoduše nedala odmítnout. Na počátku března příštího roku se v rámci pařížského týdne módy projdou po mole modelky oblečené do autorských modelů Nadége Vanhee-Cybulski a po závěrečném defilé si jistě velkého potlesku poprvé v životě vychutná Nadége osobně. Alespoň to jí Iconiq ze srdce přeje a bude u toho!

Foto: Profimedia.cz; Facebook.com