Nakupování: Čeští návrháři na Prague Fashion Night

/ Redakce

Praha má svoji první módní noc, která vznikla po vzoru světových verzí Fashion´s Night Out. Během Prague Fashion Night zůstanou obchody déle otevřené a nabídnou setkání s designéry i doplňující program. Mezi očekávanými světovými značkami je hned několik českých, z čehož máme samozřejmě velkou radost. Kam ale pro naši domácí tvorbu jít?

Zatímco si dává slavná newyorská módní noc přestávku, Praha zahajuje tradici té svojí. V Americe došli obchodníci dle oficiálního vyjádření k tomu, že se potřebují soustředit na vlastní agendy, zřejmě tedy nespojitelné s konáním Fashion´s Night Out. Organizátoři Prague Fashion Night naopak došli k názoru, že Česká republika právě jednu takovou událost potřebuje.

Ve čtvrtek 30. května tak budete mít mezi 17 a 22 hodinou možnost projít vybrané obchody a setkat se v nich i se samotnými tvůrci. Jak stále opakujeme – není lepší možnost, jak si zamilovat tvorbu návrháře, než když poznáte jeho pravé záměry a myšlenky vetkané mezi vlákna jím vybraných materiálů.

Prague Fashion Night vybrala hned několik světových značek a pražských concept storů, jenže tam designéry nenajdete. Skutečně si promluvit můžete jen s těmi našimi českými, a to jak zavedenými stálicemi, tak i mladými nadějemi.

Projektů se účastní Beáta Rajská, Ivana Mentlová, Klára Nademlýnská, Hana Havelková, Tatiana či Natali Ruden, které mají pro návštěvníky butiků nachystaný ještě další program. Podle oficiální zprávy Prague Fashion Night poskytne Beáta Rajská módní konzultace, Hana Havelková rady ohledně stylu a Ivana Mentlová s Natali Ruden o něco méně hodnotnou, ale přesto příjemnou sklenku něčeho osvěžujícího.

Nováčky bez vlastních butiků, Lenku Štěpánkovou/JSEM, Jindru Jansovou, Libora Komosného a Michaelu Čapkovou/MIM si pod svoji střechu vezme Puma Social Club Store. Tito návrháři zase nabídnou to nejcennější – mladé neotřepané nápady.

Ukázky práce jednotlivých návrhářů najdete v naší fotogalerii, všechny podstatné adresy pak v následujícím seznamu.

Beáta Rajská

Dlouhá 3, Praha 1

Klára Nademlýnská

Dlouhá 3, Praha 1

Hana Havelková

Dušní 10, Praha 1

Ivana Mentlová

Vězeňská 6, Praha 1

Natali Ruden

Dlouhá 3, Praha 1

TATIANA, Taťána Kováříková

Dušní 3, Praha 1

Puma Social Club Store

(Jindra Jansová, Libor Komosný, Jana Minaříková, Lenka Štěpánková, Michaela Čapková)

Maiselova 2, Praha 1

Foto: Archiv návrhářů, Facebook.com