Nakupování v New Yorku? Zážitek na celý život

/ Redakce

Socha Svobody, Empire State Building, Brooklynský most, muzikál na Broadwayi, Central Park… v New Yorku se turista rozhodně nenudí. Přesto ale při návštěvě největšího města Ameriky nezapomeňte omrknout ani místní butiky a přivést si s sebou zpět do ČR pár kousků oblečení. New York je totiž městem nákupům zaslíbeným – běhání po buticích je tu skoro jako náboženství.

Macy´s – největší obchoďák v New Yorku

Ať už se podíváte do kteréhokoliv cestovního průvodce, určitě v něm nebude chybět zmínka o Macy´s. Tato jedenáctipatrová budova na Herald Square (mezi 34. a 35. ulicí) je největším obchodním domem v New Yorku a nabízí k prodeji prakticky všechno od nádobí, přes kosmetiku až po oblečení. Všechno zboží je tu značkové a navíc ho pořídíte za solidní ceny. A pokud nejste až takový blázen do nákupů? V Macy´s si zamilujete třeba ohňostroj na Den nezávislosti či Parade na Den Díkuvzdání. Tuto budovu jednoduše musíte navštívit.

Macys_dep_store

Century 21 – velikán mezi outlety

Další newyorská klasika. V jižní části Manhattanu (ale také v Brooklynu nebo na Long Islandu) se do nebes tyčí obrovský outlet zvaný Century 21. Najdete tu oblečení všemožných značek za ceny, ze kterých se vám protočí panenky. Některé kousky jsou tu zlevněné až o 70 %! Na druhou stranu podle názoru některých výrobci dodávají do outletů horší oblečení, než do klasických butiků. „Mám pocit, že návrháři přímo navrhují pro outlety a oblečení pak postrádá potřebnou kvalitu, která je s jejich jmény spojena,“ míní například modelka a bloggerka Adéla Čápová.

century-21-new-york

Soho – stovky obchodů na jediném místě

Dalším oblíbeným cílem nakupujících turistů je oblast Soho. Zejména proto, že se rozkládá v lukrativní části Manhattanu – můžete tu nejen nakupovat, ale co by kamenem dohodil to máte také ke všem hlavním památkám nebo do malebných kaváren a restaurací. V Soho nenajdete obrovské obchodní domy, ale spíše menší obchůdky, kterých je tu však tolik, že nakupujícím maniakům jejich projití klidně zabere i celý den.

Soho New York

5th Avenue – legenda všech legend

Jen málo ulic na světě má takovou pověst, jako newyorská 5th Avenue. Ve věhlasu se jí může rovnat snad jen londýnská Oxford Street a pařížská Avenue des Champs-Élysées. 5th Avenue se táhne od jižního konce Manhattanu až do jeho severní části, po cestě míjí obrovitou Empire State Building i slavný Central Park a hlavně… hlavně je domovem tisíců obchodů různých značek od těch nejslavnějších (Louis Vuitton, Dolce & Gabbana, Gucci, Versace) až po ty méně známé. Nejslavnější částí 5th Avenue je pak úsek mezi 34. a 59. ulicí, který patří mezi nejdražší obchodní zóny světa. Na 49. ulici se určitě zastavte v obchodě Saks, který je mj. vyhlášený pro svou skvělou vánoční výzdobu.

5th Avenue

New York je společně s Londýnem, Paříží a Milánem hlavním centrem světové módy. Krásné kousky proto nenajdete jenom v buticích, ale taky na kolemjdoucích přímo na ulici. Pokud chcete zapadnout mezi Newyorčanky, pořiďte si už tady v Česku nějaké šik kousky. Stylové šaty z Otto a atraktivní lodičky či kozačky z vás udělají dámu, kterou ani na 5th Avenue nikdo nepřehlédne.

5073162-1

Foto: Profimedia.cz; neywork.com